Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

A fórummal és a közösséggel kapcsolatban
Avatar
Jampi
Visszajáró
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.05.16. 21:33
Jármű gyártási éve: 1989
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: Újonnan csatlakozott tulajdonosok

Hozzászólás Szerző: Jampi » 2017.05.19. 16:45

Yorgos írta:
Jampi írta:Egy-két régebbi kép a gépről és egy újabb. Idővel rakok fel többet és újabbakat a megfelelő helyre. Amint megtalálom.
Sajnos semmi nem látszik. Valószínűleg privát a Google albumod.
Próbáld meg l.sz. valami képfeltöltővel.

Itt jegyzem meg, hogy változatlanul utálom ebben a fórumban, hogy nem lehet ide feltölteni képeket. Tudom, ahhoz össze kéne dobnunk némi pénzt tárhelyre, de ez a külső képfeltöltés ez akkor sem ér fabatkát sem.
O.K. Rajta leszek. Én nem látom ,hogy a többiek mit látnak sajnos. De kösz a visszajelzést így tudom majd.
1989 Toyota Starlet EP71 1.3
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Újonnan csatlakozott tulajdonosok

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017.05.21. 19:29

Yorgos írta:
Jampi írta:Egy-két régebbi kép a gépről és egy újabb. Idővel rakok fel többet és újabbakat a megfelelő helyre. Amint megtalálom.
Sajnos semmi nem látszik. Valószínűleg privát a Google albumod.
Próbáld meg l.sz. valami képfeltöltővel.

Itt jegyzem meg, hogy változatlanul utálom ebben a fórumban, hogy nem lehet ide feltölteni képeket. Tudom, ahhoz össze kéne dobnunk némi pénzt tárhelyre, de ez a külső képfeltöltés ez akkor sem ér fabatkát sem.
Én is tudom, hogy sok embernek kellemetlen és nagyon jól látod a problémát.
Akkor dobjunk össze évenként a tárhely bővítésre... Nekem elég a hostolás, domain, erre most nem tudok áldozni. És ugye egy feneketlen kút... Sose lesz kevesebb a méret. Mindig bővíteni kell majd, ami miatt folyton nő az éves díj.
De ha úgy érzitek, én nyitott vagyok rá!
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: Újonnan csatlakozott tulajdonosok

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2017.05.22. 15:38

Pacsker írta:Én is tudom, hogy sok embernek kellemetlen és nagyon jól látod a problémát.
Akkor dobjunk össze évenként a tárhely bővítésre... Nekem elég a hostolás, domain, erre most nem tudok áldozni. És ugye egy feneketlen kút... Sose lesz kevesebb a méret. Mindig bővíteni kell majd, ami miatt folyton nő az éves díj.
De ha úgy érzitek, én nyitott vagyok rá!
Én benne lennék egy tagdíjas megoldásban. Amiatt is lelkiismeretfurdalásom van, hogy kunyeráltunk három matricát - gondolom, saját költségen nyomtattad azokat is, hiszen az "állami nyomdában dolgozom, kijött a gépből" boldog korszaka 1989 környékén véget ért, amikor az állami nyomdák tönkrementek (többnyire ezért :D )
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
Jampi
Visszajáró
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.05.16. 21:33
Jármű gyártási éve: 1989
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: Újonnan csatlakozott tulajdonosok

Hozzászólás Szerző: Jampi » 2017.05.31. 22:07

Nem azért hogy nekem könnyebb legyen, de én is támogatom az ötletet. Ami szerintem ennek a jó oldala: abban a tudatban lehet feltölteni a képeket hogy csak a regisztrált tagok látják és nem mindenki aki neten bóklászik (nyilvános album esetén) . Illetve gondolom minél többen vállalnak részt benne annál jobban eloszlak az összeg.

Már ketten vagyunk. :-D
1989 Toyota Starlet EP71 1.3
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: Újonnan csatlakozott tulajdonosok

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2017.05.31. 22:34

Jampi írta:Nem azért hogy nekem könnyebb legyen, de én is támogatom az ötletet. Ami szerintem ennek a jó oldala: abban a tudatban lehet feltölteni a képeket hogy csak a regisztrált tagok látják és nem mindenki aki neten bóklászik (nyilvános album esetén) . Illetve gondolom minél többen vállalnak részt benne annál jobban eloszlak az összeg.

Már ketten vagyunk. :-D
Szerintem ha a húsz törzstag összedob egy-egy ötezrest, abból már el lehetne indulni, bár őszintén mondom, nincs fogalmam a tárhely árakról.
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: Újonnan csatlakozott tulajdonosok

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2017.05.31. 23:55

Van egy ötletem, ami
1. Ingyenes
2. Független minden tagtól

Megpróbálom leprogramozni a következő pár napban, aztán bedobom Pacskernak, hogy próbáljuk ki ;)
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017.06.01. 09:38

Tudom, hogy nagy problémát okoz sok embernek a képek beágyazása.
Nem hozom fel a lustaságot, inkább azt, hogy a közösségi oldalakhoz képest "bonyolultabb" és "időigényesebb".

Jómagam már rengeteg ideje fórumozok. Régen mindenkinek ez a módszer volt evidens és nekem azóta sem okoz gondot. (Fura módon a videókat továbbra is így tesszük közzé..., pl. Youtube beágyazás)
Hulla egyszerűen van az autóimról 1-1 mappám, illetve egy "vegyes" albumom egy adott képmegosztón (egyszer beállítva rájuk a megosztás). Ide mindig töltögetem fel a képeimet (akár telefonról egy érintéssel), aztán a hivatkozását belinkelem a fórumokba.
Azon kívül, hogy a hozzászólásokban megjelennek, magát az albumok linkjét is tudom küldeni pl. e-mailben érdeklődőknek, ismerősöknek, ahol időrendben végig tudják pörgetni a tartalmukat. Szerintem jó és nekem gyors megoldás is, DE kétségtelen, hogy a többségnek már túl körülményes.

Jelen fórum motorunk tudja azt, hogy a hozzászólás írásakor megjelenik egy "Tallóz" gomb, amely segítségével kiválasztjuk a megadott média tartalmat, rányomunk, hogy feltölt, majd kész, már ott is van. (Jelenleg inaktív funkció)
A probléma csak az vele, hogy a honlapnak bérelt tárhelyet kezdik el zabálni a mindenki által feltöltött képek. Lássunk egy egyszerű példát. Egy Google fióknak jelenleg 12-15GB ingyenesen elérhető tárhelye van. 1 felhasználónak! Mi itt évekig fórumozunk több 100-an, netán később még többen. Meg szeretnénk osztani a saját járműveink fejlődését (Projektek), a találkozókon készült fotóinkat (Élménybeszámolók), a régi számítógépünkre lementett, mára már kincsnek számító különlegességeket, bescannelt brosúrákat....
Ahogy telne az idő ez rengeteg méretet foglalna így a tárhelyen folyamatosan kellene emelgetni a szolgáltatói szerződésben foglalt 5GB-10GB-20GB-ot, amelynek hostolási díja éves szinten több 10 ezer Ft lenne.
Ezt lehet valamelyest mérsékelni a képek feltöltéskori automata átméretezésével, de ez inkább időbelileg tolja csak ki az emeléseket. (megoldott, már beleraktam a fórum motorba a funkciót)

Egy megoldáson jár még az eszem, amit talán domi007 is szeretne javasolni. Hogy a képeket ugyan a fórum felületéről tallózzuk ki, azonban a tárolási helyük mégsem a japtimers.hu domain tárhelye lesz, hanem egy külső szerver, amelynek elérési útja lesz beágyazva a hozzászólásokba észrevétlenül.
Ez ugyan nem foglalja a tárhelyünket, viszont phpbb fejlesztés kell hozzá! (ki csinálja, idő+pénz, eddig mindent intéztem, de nem tudom, hogy erre van-e most kapacitásom).
Illetve felmerül egy további kérdés. A fórumon történő képek megosztásával pont a "saját naplóink" készítése, illetve a több év után is emlékül szolgáló egyéb fotók elérhetősége a cél.
Tehát olyan külső tárhely kell, ami 10 év után is meglesz, az év 365 napján, 24 órában elérhető, illetve olyas valaki biztosítsa, akit már azért jó ideje ismerünk, aki nem "hulló csillag", akivel nem romlik meg a kapcsolat, így a lehetőség is pár év múlva. (Harakiri, ha elveszik 5 évnyi fotó)
Itt is igaz, hogy amiért fizetünk, csak azért lehet elvárni valamit és csak azt lehet megreklamálni, ha valami nem megy flottul. Nem bizalmatlanság, csak tapasztalat.

Ötleteljünk közösen, oldjuk meg a problémát!
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Toytomi
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.06.26. 00:27
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Toytomi » 2017.06.01. 12:42

Én ilyenben csak anyagilag tudok segíteni, bármilyen megoldásra nyitott vagyok. Azt megjegyzem azért én is, hogy eddig soha nem volt bajom a külső feltöltéssel, igaz lassab, időigényesebb, de nem vagyok rá lusta azért annyira(pár kattintással többe, szerintem nem halt még bele senki). Képet is csak max 800*600-ba rakok fel, az még talán elviselhető felbontás, tejdelembe se nagy a mérete.
1988 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - R.I.P.
1.6 16V 4A-GE Smallport

1989 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - Zenki, 1.6 16V 4A-GE Smallport
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017.06.01. 13:06

Manapság már nem kell nagyon átméretezned. SAJNOS megteszi helyettünk a képmegosztó portál. A Google például annyit ront a minőségen is, ha a korlátlan tárhelyét választod, hogy szinte élvezhetetlenné válnak a képek tőle. (Biztos az én szemem van csak ráállva a minőségi tükrös gépek produktumaira...)

Pár kattintás meg nekünk nem tűnik soknak (tized másodpercek), de hidd el a mai világban komoly vagyonok függenek tőle. A legtöbb (Urambocsá Facebook felhasználónak) EGY kattintásnyi az átlagos tolerancia küszöbe. Nem csak az én agyszüleményem, utána lehet olvasni... Majd mondok személyesen egy jó CCH-s példát.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2017.06.01. 18:20

Sziasztok!
Isten ments, hogy én legyek itt a fő "finnyás", de a kepfeltoltes.eu - amit itt használok - valóban elég nehézkes, ráadásul van olyan "munkahelyem" (ügyfél), ahol az IT letiltotta, ami nemcsak azt jelenti, hogy amikor ott vagyok (jellemzően hétfőn), akkor nem tudom használni itt a fórumon a feltöltést, hanem azt is, hogy ha ott nézem a fórumot, nem látszanak a képek.
A Google-vel hasonló bajom van, ott ugye abba szoktunk beleszaladni, hogy olyan linket osztunk meg az img/ szövegek között, amely csak számunkra látható (nem publikus album).
Azt javasoljátok akkor, hogy legyen egy publikus Google fotóalbum kifejezetten erre a célra és oda töltsem fel a Japtimers képeket? Ti ezt csináljátok? Igazából nem a módszerrel van a fő bajom, hanem a képfeltöltős oldalak silány minőségével (a kepfeltoltes.eu talán mindent alulmúl)
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017.06.01. 18:50

Ezek a képfeltöltéses mini site-ok eltűnnek. Vagy csak x idő múltán a képek róluk. Szomorú :(
Google photos. Csinálsz egy mappát, beállítod a megosztását és onnantól mindent, amit abba húzol, csak linkelned kell.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2017.06.01. 21:38

Nos az én ötletem az, hogy csinálnánk egy Japtimers Google Photos accountot, és írnék egy kis PHP-t, amit könnyen el lehet érni, ki lehet tenni gombként, vagy linkként. Lehetne olyat, hogy minden felhasználónak automatikusan nyitna a program egy albumot a Japtimers account alatt, és az albumba töltödnének a képek. Miután felmentek a képek mindegyik alá kiírná a beillesztésükhöz szükséges kódot.
Az előnye az lenne, hogy független és ingyenes, valamint eléggé megbízható - Google.

A hátránya az, hogy nem tudom ez megkönnyítené-e valóban a kép beszúrást? Nem lehetne elrontani mondjuk az album jogait, meg ilyenek.
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Avatar
Jampi
Visszajáró
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.05.16. 21:33
Jármű gyártási éve: 1989
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Jampi » 2017.06.01. 22:49

Nekem is felmerült egy elképzelés. Az eddigi javaslatokkal akár párhuzamban is működhet. Lehet hogy kicsit fatengelyes vagy akár bonyolult. Minden esetre az merült fel bennem, hogy mi lenne ha lenne egy bazi nagy tárhelyű külső winchester amin (akár archiválva) lennének a CCH-s és/vagy Japtimers-es (Inkább csak Japtimers-es) képek. Lehet, hogy körülményesnek tűnik, pénzbe is kerül (csak egyszer) és legalább egy ember folytonos odafigyelését igényeln. Viszont így legalább lenne egy archívum ahol minden kép megmarad az utókornak.

Ha ez szemben áll bármilyen ős CCH-s bevált módszerrel és ezért értelmetlen, akkor előre elnézést.
1989 Toyota Starlet EP71 1.3
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017.06.02. 07:38

Jampi archiválós története lehet jó ötlet, de az ugye más téma, nem a képfeltöltést segíti elő.
Óriás (több terrás) vinyó nem kell. Ha van rá kapacitásod, hogy a CCH-n a 130 ezer! és a JT-n levő 3ezer hozzászólást átnézd és egyesével, kategorizálva lementsd, akkor biza keresünk neked valami hardvert :)

Domi!
Ezt a kettőt nem lehetne vegyíteni?
Pacsker írta:Egy megoldáson jár még az eszem, amit talán domi007 is szeretne javasolni. Hogy a képeket ugyan a fórum felületéről tallózzuk ki, azonban a tárolási helyük mégsem a japtimers.hu domain tárhelye lesz, hanem egy külső szerver, amelynek elérési útja lesz beágyazva a hozzászólásokba észrevétlenül.
Ez ugyan nem foglalja a tárhelyünket, viszont phpbb fejlesztés kell hozzá! (ki csinálja, idő+pénz, eddig mindent intéztem, de nem tudom, hogy erre van-e most kapacitásom).
domi007 írta:Nos az én ötletem az, hogy csinálnánk egy Japtimers Google Photos accountot, és írnék egy kis PHP-t, amit könnyen el lehet érni, ki lehet tenni gombként, vagy linkként. Lehetne olyat, hogy minden felhasználónak automatikusan nyitna a program egy albumot a Japtimers account alatt, és az albumba töltödnének a képek. Miután felmentek a képek mindegyik alá kiírná a beillesztésükhöz szükséges kódot.
Az előnye az lenne, hogy független és ingyenes, valamint eléggé megbízható - Google.
Ha már úgyis PHP-znél, akkor ez nem lehetne megoldás? És akkor tallózással töltené fel őket.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
mileandras
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2017.03.08. 16:19
Jármű gyártási éve: 1987
Jármű gyártó: Suzuki
Jármű típusa: Swift

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: mileandras » 2017.06.02. 11:27

A tagdíj fizetős megoldással egyetlen bajom van, szerintem ez egy "külsősnek", aki gondolkozik azon hogy csatlakozzon-e hozzánk komoly ellenérv lehet, hogy még nem is kapott semmit egy közösségtől, de máris fizetnie kell érte. Ez egyrészt lassítaná a fórum fejlődését hosszútávon, másrészt sokak szemében ellenszenvessé is tehetne minket. Ott van pl az Alfa Amore közösség, akik szintén ilyen megoldással próbálkoztak, erre szerveződött facebookon egy másik alfás csoport, és mára szinte mindenki inkább ott van mint az Amore-nél. Ez nyilván csak egy konkrét példa, nem lehet általánosságban azt mondani hogy mindenhol ez történne, de szerintem ezzel többet ártanánk a közösségnek mint amennyit könnyítene a saját tárhely bérlése. Flickr-re amúgy nagyon kényelmes feltölteni a fotókat, lehet ott is rendszerezni őket, nagyobb a tárhely mint Google-nél, és csak az lesz nyílvános amit a publkikus albumokba töltesz. Viszont a privát képek linkjei beágyazhatóak ide Camera Rollból, mint pl ez is a szövegem alatt. Kicsit macerás elsőre ez tény, de amúgy nem rossz, nem csökkenti úgy a minőségét mint pl a google.

https://farm5.staticflickr.com/4288/350 ... 472b_c.jpg

Kép

Más fórumokon amúgy van lehetőség egy "Servimg" nevű helyre feltölteni képeket ahol egyből adja a kép linkjét, valamint a beágyazható kódot is egyből adja amit csak be kell másolni, viszont ezek utólag nem kezelhetőek-törölhetőek, nincs beleszólásunk, így ez csak félmegoldás lenne, de érdemes rajta elgondolkodni:
https://i58.servimg.com/u/f58/15/68/44/89/nyvtel11.jpg


Kép
Moderátor a Suzuki Kategóriában

'87 Suzuki Swift SA413 1.3 8V - The Only Way To Fly!
Válasz küldése