Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

A fórummal és a közösséggel kapcsolatban
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2017.06.05. 18:01

Pacsker írta:
Domi!
Ezt a kettőt nem lehetne vegyíteni?
Pacsker írta:Egy megoldáson jár még az eszem, amit talán domi007 is szeretne javasolni. Hogy a képeket ugyan a fórum felületéről tallózzuk ki, azonban a tárolási helyük mégsem a japtimers.hu domain tárhelye lesz, hanem egy külső szerver, amelynek elérési útja lesz beágyazva a hozzászólásokba észrevétlenül.
Ez ugyan nem foglalja a tárhelyünket, viszont phpbb fejlesztés kell hozzá! (ki csinálja, idő+pénz, eddig mindent intéztem, de nem tudom, hogy erre van-e most kapacitásom).
domi007 írta:Nos az én ötletem az, hogy csinálnánk egy Japtimers Google Photos accountot, és írnék egy kis PHP-t, amit könnyen el lehet érni, ki lehet tenni gombként, vagy linkként. Lehetne olyat, hogy minden felhasználónak automatikusan nyitna a program egy albumot a Japtimers account alatt, és az albumba töltödnének a képek. Miután felmentek a képek mindegyik alá kiírná a beillesztésükhöz szükséges kódot.
Az előnye az lenne, hogy független és ingyenes, valamint eléggé megbízható - Google.
Ha már úgyis PHP-znél, akkor ez nem lehetne megoldás? És akkor tallózással töltené fel őket.
Lehetne, de akkor ki fizet a külső szerverért, ki csinálja meg azt megbízhatóra, ha valaki szívességből adja és eltűnik a közösségből akkor mennek vele a képeink is stb?
Tudom milyen az amikor nagy a lelkesedés az elején, aztán egyszercsak eltűnik a kedv. A Googlenél ez nem fordul elő, ezért gondoltam rájuk.
Tallózással való feltöltés lenne az én ötletem is, teljesen úgy nézne ki az egész mintha hozzánk töltené fel, csak éppen egy Google albumba történne a mentés.
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017.06.22. 09:56

Felőlem lehet a külső szerver a Google.
Ha esetleg megoldható, hogy kipróbáljuk (esetleg már be is ágyazná a kép hivatkozást, nem kéne másolni), annak nagyon örülnék.

Viszont feltétel, hogy a fórum motor továbbra is fejleszthető legyen. De gondolom alapvető dolgokat nem kell hozzá átírni.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
RWD
Gyakori látogató
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2016.06.23. 17:25
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: RWD » 2022.08.28. 11:42

Google photo-t használó tagokhoz lenne egy kérdésem, hátha tudok segíteni.
Próbálom a fotóimat a google photo mappáimból linkelni a projektjeimnél, de hol megjelennek, hol nem. Tegnap este a P6 projektemben minden kép látszódott, amit a google felületéről linkeltem, mára ezeknek a 30-40%-a nem látszik. Kajak nem értem hol a gond, láttatok már ilyet?
Egyébként így másolom ki a linkeket:
Fotó megnyit->jobbklikk->kép megnyitása új ablakban->új ablakban megjelenő képre jobbklikk->fotó címének másolása.
Utána ezt beillesztem, és...hát vagy látszik, vagy nem. Kajak nem értem. :roll:

Szerk.: szerintem sikerült megoldanom, Én bénáztam el a Google Photo beállításokat. P6 topikban látszódnak a képek, lassan már két napja. :lol:
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2022.11.05. 20:14

Mappa megosztási opciói. Lehet, hogy privát, így, ha be is ágyazod a linket, nem engedi másnak megjelentetni.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
RWD
Gyakori látogató
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2016.06.23. 17:25
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: Saját tárhely a könnyebb képfeltöltés érdekében

Hozzászólás Szerző: RWD » 2023.02.01. 21:17

Pacsker írta:
2022.11.05. 20:14
Mappa megosztási opciói. Lehet, hogy privát, így, ha be is ágyazod a linket, nem engedi másnak megjelentetni.
Köszi, asszem azóta sikerült megoldani. Legalábbis most egész tartósnak bizonyulnak a beágyazott fotók. :)
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86
Válasz küldése