JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.01.13. 20:09

A JapDinners események jelentéséről és tartalmáról a szervező témában olvashattok:
viewtopic.php?f=2&t=325



Az alábbiakban pedig a már megtörtént események beszámolóit olvashatjátok, képeit és videóit élvezhetitek:


Feltöltött ez a nap is :)
Szuperül éreztem magam veletek! Köszönöm!

Beszámolóitokat, képeiteket és videóitokat, legyetek oly kedvesek itt megosztani.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.01.13. 20:10

A JapDinnerseket megalapozó első ilyesfajta összejövetel Élménybeszámolós topic-ja itt olvasható: viewtopic.php?f=15&t=318
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Turan6
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2016.04.24. 19:48
Jármű gyártási éve: 1979
Jármű gyártó: Mitsubishi
Jármű típusa: Celeste

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Turan6 » 2018.01.13. 22:29

Alakul ez szépen. Nekem nagyon tetszett. Minél többször találkozunk, nyilvánvaló hogy annál inkább közvetlen a beszélgetés. És ez jó. :)
Köszönöm én is a részvételt, különösen azoknak akik ilyen esős idő ellenére is hoztak nekünk látnivalót!
Moderátor a "Mitsubishi", a "Honda, Acura" Kategóriákban és a "Bemutatkozás" Témakörben
Japtimers vezetőségben tanácsadói szerepet tölt be


1979 Mitsubishi Celeste 2000 GSR
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2018.01.13. 22:46

Köszönöm szépen a sok jó tanácsot, a kedves szót, a baráti hangulatot és társaságot!

Szeretném, hogy amennyiben van lehetőség akkor az alapszabály kapcsán indult beszélgetést folytassuk javaslatokkal, eszmecserével. Talán itt kellene nyitni neki egy témát, amennyiben lenne rá igény nem csak nekem :)
viewforum.php?f=20
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Fatboy
Visszajáró
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.06.25. 02:18
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Datsun
Jármű típusa: Cedric

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Fatboy » 2018.01.14. 01:01

Ígérem fotókkal igazolom hamarosan a távollétem hogy épül a colt :)
Avatar
mileandras
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2017.03.08. 16:19
Jármű gyártási éve: 1987
Jármű gyártó: Suzuki
Jármű típusa: Swift

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: mileandras » 2018.01.14. 10:20

sziasztok, tegnap Kun Janival és Szabó Bálinttal - laureldxb és balintzo itt a fórumon bár nem túl aktívak - szerettünk volna a Sunnyi Dinerbe elmenni délután, mintegy meglepetésszerűen beállítani a társasághoz. Jani Legacy Turbo motorját vittük fel Bálinthoz hogy tisztességesen felújítsa. Mivel off járművel is lehet menni így mindenki megcsodálhatta volna a gyönyörű hófehér, alig 7et fogyasztó, kényelmes, világból kimenős, nagy csomagtérrel rendelkező vad 2.2-es HDI bérautónkat ahogy elrúgjuk a parkolóban és körbedriftelünk mindenkit, egy pár éves Fiat Ducatoval :lol:

Eredeti terveink szerint a motyót délelőtt leszállítottuk volna, aztán munkánk végezvén, a Sunyiban kipihenjük fáradalmainkat veletek. Viszont a motor Fertőszentmiklóson, Janinak valami ismerősénél lett kivéve a Legacyból, aki péntek este szólt hogy mégsem lesz ott a műhelyben másnap délelőtt, hogy elhozhassuk a motort. Végül a srác apja engedett be minket a motorért, aki viszont csak délután ért ránk. Ettől nagyon megcsúszott a napunk, este 10 után végeztünk a budapesti műhelyben a lepakolással, meg Győrben is kiraktunk egy fél Legacyt a raktérből garázsba, fszkivolt a tegnapi nappal.

Remélem legalább ti jól éreztétek magatokat :D
Moderátor a Suzuki Kategóriában

'87 Suzuki Swift SA413 1.3 8V - The Only Way To Fly!
Avatar
koszorusk
Gyakori látogató
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2016.07.09. 14:42
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: koszorusk » 2018.01.14. 14:17

Nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük! Kiváló társaság és hangulat, ezért érdemes felautózni és fagyoskodni és hamburgert tömni :lol:

Örülök hogy ilyen szépen fejlődik a közösség és külön örülök az intelligens vitának és hozzászólásoknak az alapszabály módosítást illetően.
domi007 írta: ...
Szeretném, hogy amennyiben van lehetőség akkor az alapszabály kapcsán indult beszélgetést folytassuk javaslatokkal, eszmecserével. Talán itt kellene nyitni neki egy témát, amennyiben lenne rá igény nem csak nekem :)
viewforum.php?f=20
Szerintem a vélemények egyhangúak voltak és a döntés megszületett. Ha van igény a beszélgetés folytatására, vagy valaki nem tudta elmondani a véleményét. természetesen folytassuk.
De én személy szerint mennék tovább az új elvek szerint.
Persze nagyon fontos a változás kommunikációja és hogy a projekteken belül létrejöjjön a JapClassic alprojekt/topik.
mileandras írta: ...
fszkivolt a tegnapi nappal.

Remélem legalább ti jól éreztétek magatokat :D
Majd legközelebb Andris! Kitartás :twisted:
Moderátor a "Bemutatkozás" Témakörben

Koszorus Kornél
Supra, Celica, Starlet
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.01.14. 15:42

Köszönöm mindenkinek, aki eljött!

Meglepetésként ért, hogy ismét volt olyan résztvevőnk, aki se a Facebook-on, se a fórumon nem írta fel magát, mégis megtisztelt minket jelenlétével és járművével. Jó volt azt látni, hogy a takony idő ellenére is ilyen szép számmal összegyűltünk, sőt, hogy még több különleges Japtimer is megmutatta magát. Kifejezetten örülök annak is, hogy aki a fiatalabb, napi járkálósával jelent meg, azok 90%-a is Japán. GT4 Celica, Space Runner Mitsu, még ezek között is volt bőven látnivaló!

Árulkodik a hangulatról, hogy nem csak hidegben, de még csöpögő esőben is közel 2 órát töltöttünk el az Auchan parkolóban :)
Iagzán "beteg" egy társaság :lol:
Géptető nyitogatás, beltérre nyárcsorgatás, egymás ugratása, volt vigyorgó száj bőven :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Apró részleteivel ultra cuki a kis 700-as Subaru, különleges emlékeket ébreszt bennem a Liftback Datsun Cherry, a frissen beszerzett Charmant eszméletlen fogás volt. Továbbra sem térek észhez, hogy mekkora különbség van egy E7 Corolla Sedan és a Charmant közt, ha a komfortot nézzük. Imádom! Még ebben a borongós időben is volt látnivaló bőven!

Budapesten nyilván nehéz a közlekedés, de a lámpák szétszakító ereje ellenére sikerrel odatalált mindenki a Sunny Dinerbe. Igyekeztem az odaúton lőni pár fotót. Igazán izgalmassá teszi az utcaképet pár veterán japán :D Büszke voltam a kis minikonvojunkra!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Miután megérkeztünk, Kornél szerencsére rögtön letámadott minket a molinóval :)
CSOPORTKÉP! (Sajnos most minden autó nem fért bele)

Kép

Kép

Nem foglaltunk asztalt. Nehéz is, ha nem tudjuk pontosan hányan leszünk, de végül rögtönöztünk. Rugalmas volt az étterem és működött "a sok jó ember kis helyen is" mondás. Huszon valahányan ültünk le végül egy fele akkora befogadóképességű helyre. Pótasztaloztunk, összébb csúsztunk, megoldottuk :)
Az ételre szerintem nem lehet panasz most sem. A vödrös limonádém is nagy sikert aratott és persze közben folytatódott a töménytelen eszmecsere :) Tulajdonképpen ezért is jövünk össze a télen.
Volt szó kemény szakmai dolgokról, Kornél jóvoltából fogdoshattunk ritkán látott alkatrészeket is, illetve természetesen ment egymás ugratása is :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Felvetettük végül a beharangozott - JAPCLASSICS - témát is. Kíváncsiak voltunk a véleményetekre, a fogadtatásra, az esetleges ötletekre.
Megtiszteltetek minket a kulturált hangvételű, mindenki által figyelemmel kísért megnyilvánulásokkal. Köszönjük a bókokat, a pozitív elismeréseket, amelyek a közösség eddigi munkásságára irányultak, nagyon jól estek!
A JapClassics részleteiről úgyis hamarosan írni fogunk. Természetesen örömmel várjuk a további észrevételeket, de ahogy Kornél is mondta 100%-osan pozitív volt a fogadtatása részetekről, így a megvalósítást elkezdjük. Korrigálva az előző postokat: Ez nem az alapelvek módosítása, inkább annak kiegészítése, de egyes részletekben még az sem szükséges.
Még egyszer köszönjük a felszólalásaitokat, sokat jelentettek nekünk!

A többi KÉPEIMET ITT találjátok.

Légyszi osszátok meg velünk a tieiteket is!

Kérdezzem, hogy a követkető JapDinnersre van-e igény?
Vagy mielőbb adjuk meg annak időpontját? :lol:
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
RWD
Gyakori látogató
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2016.06.23. 17:25
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: RWD » 2018.01.14. 20:43

Részünkről maxi király volt a buli, nagyon jól éreztük magunkat. Kell egy Subaru 700 :)
Gyiik Charmantja pedig betojat, fel is buggyant bennem a koszos nepper vér. Nagyon szép a kocsi, jó fogás! Jókat dumáltunk, jó hogy alakul ez a "kis" kemény mag. Tavasszal KP attackü!
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86
Avatar
gyiik
Gyakori látogató
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2016.06.23. 21:10
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Daihatsu
Jármű típusa: Charmant

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: gyiik » 2018.01.14. 21:04

Köszönöm a szervezést, a Subaru és a Datsun jelenlétének nagyon örültem ritkaság faktoruk miatt és, hogy használós autók (!), meg se kottyan az időjárás nekik; na de a legfontosabb a résztvevők és a hangulat 8-)

Örülök, hogy "megérte" hétköznap esténként apránként amennyire csak lehet, kitakarítanom, főleg a belterét; aztán meg kívülről összemocskolnom ebben az időben a Charmantot, kb. 2 órát pöcsöltem utána a mosással-szárítással :twisted: de értő szemekre talált ez az eddig ~bácsigarázsban rejtegetett gyöngy. Rendes talira (tavasztól) megígértettem a 70.000km-es Charmant (merthogy ilyen is van az országban) tulajával, hogy jön, szóval lesz még látnivaló, akkor szeretném majd kihozni mindkét sajátot is! Akár tesztvezetéssel, hogy mennyire különböznek.

Szóval remélem minél hamarabb alakul majd egy következő, jóidőben rendezhető találkozó időpont!
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.01.15. 13:53

Ha valaki csinált képeket, videókat (akár telefonnal), legyen kedves megosztani.
Nekem sem a kedvenc időtöltésem vezetés közben kilógni az autóból és úgy fotózni titeket, vagy éppen egy izgalmas párbeszédet félbeszakítani 2 statikus fotó kedvéért, de tudjátok ezek miatt lesz a maradandó emlék bármikor felidézhető és kellemes anyag azok számára is, akik nem tudtak velünk jönni.
Nem utolsó sorban mindenki örül, ha dédelgetett járművét viszont látja a kijelzőkön, még én is, de ugye menet közben a saját autómat fotózni igen nehéz... :)

Régen megértem, hogy körülményesebb volt. Hozni a fényképezőgépet, tartozékait, előtte tölteni az akksikat, pucolni az objektíveket, de ma már mindenkinek ül a zsebében a száz megapixeles szmártfón, tehát légyszi lőjjetek vele 1-2 felvételt. (nem utolsó sorban jó lenne bővíteni a Japtimers Youtube videóit is)
Aki meg ma is veszi a fáradtságot és a minőség érdekében hoz egy DSLR-t, Bridge-t, az előtt meg meghajolok!
Köszönöm a megértést!
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
RWD
Gyakori látogató
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2016.06.23. 17:25
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: RWD » 2018.01.16. 12:33

Pacsker írta:Ha valaki csinált képeket, videókat (akár telefonnal), legyen kedves megosztani.
Nekem sem a kedvenc időtöltésem vezetés közben kilógni az autóból és úgy fotózni titeket, vagy éppen egy izgalmas párbeszédet félbeszakítani 2 statikus fotó kedvéért, de tudjátok ezek miatt lesz a maradandó emlék bármikor felidézhető és kellemes anyag azok számára is, akik nem tudtak velünk jönni.
Nem utolsó sorban mindenki örül, ha dédelgetett járművét viszont látja a kijelzőkön, még én is, de ugye menet közben a saját autómat fotózni igen nehéz... :)

Régen megértem, hogy körülményesebb volt. Hozni a fényképezőgépet, tartozékait, előtte tölteni az akksikat, pucolni az objektíveket, de ma már mindenkinek ül a zsebében a száz megapixeles szmártfón, tehát légyszi lőjjetek vele 1-2 felvételt. (nem utolsó sorban jó lenne bővíteni a Japtimers Youtube videóit is)
Aki meg ma is veszi a fáradtságot és a minőség érdekében hoz egy DSLR-t, Bridge-t, az előtt meg meghajolok!
Köszönöm a megértést!
Beustól berántom a csopi képeket.
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86
Avatar
Toytomi
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.06.26. 00:27
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Toytomi » 2018.01.16. 17:25

Mi is nagyon jól éreztük magunkat, reméljük a következőre is sikerülni fog majd eljutni. Bocsi, hogy ilyen piszkos autóval érkeztünk, legközelebb tisztábbak leszünk. Szerettünk volna tovább maradni, de eléggé hirtelen kellett lelépnünk, hogy tudjunk segíteni Pacsker barátjának, amit sikerült is megoldani. Pár telós képet lőttem csak a parkolóban, azokat tudom megosztani veletek.


https://photos.app.goo.gl/h7DuLrVQXuArwZpG3
1988 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - R.I.P.
1.6 16V 4A-GE Smallport

1989 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - Zenki, 1.6 16V 4A-GE Smallport
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.03.04. 13:12

A tegnapi Gokartozásról és JapDinnersről kérünk titeket ide írjátok beszámolóitokat és osszátok meg képeiteket, videóitokat!
Köszönjük! :)
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.03.05. 10:17

Egy kis beszámoló a hétvégi (2018.03.03.) JapDinnersről és az első Japtimers Gokartozásról.

Az óriás fagyok után akkora só volt az utakon, hogy így is csoda, hogy eljött pár idős japán. Az időtől függetlenül is szép számmal összegyűltünk, ugyan sokunk a napi járkálóssal, de legalább japánnal :D
A Gokarthoz a bejutás nehéznek tűnt, mivel rendezvény volt, de csak annyit kellett mondani a tereléshez, hogy "én Gokartozni jöttem". A parkolás is ingyenes volt és uber Örömére egy kis hó is akadt még :lol:

Kép

Kép

Kép

A gokartra is nagy volt az érdeklődés. 2 csapatra kellett osztani Japtimers nevezőket, mert nem volt annyi Gokart.
Szerintem nagy sikere volt, de nagyon kíváncsi vagyok a visszajelzéseitekre! 3x8 percet ment mindenki. A műgyantás, hideg, nyirkos pálya maga volt a keringős játékosság. Aki időr ement, annak pedig annál nagyobb precizitás szükségeltetett.
Egyértelműen javult mindenki a saját idejéhez. Szuper kikapcsolódás volt :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kicsit elcsúsztunk a sztorizgatásokkal és az osztott menetekkel, így sietősen kellett átszelnünk a várost, hogy a Sunny Dinnerben ne adják oda másnak az asztalainkat. Persze odaszóltam telefonon is.
Milyen felüdülés a Budapesti forgalomban ilyeneket látni :oops:

Kép

Kép

A megérkezést követően a kötelező csoportkép koszorusk jóvoltából :D

Kép

Aztán jöhetett a jó ízű, megérdemelt falatozás.
Azért a Gokartban le lehet ám izzadni :D

Kép

Kép

Kép

A hangulat ismét 10 pontos volt.
A folyamatos humor mellett részletekbe menő szakmaiság, filozofálás, jövőképet boncolgató elméletek, felújítási tippek, tapasztalatok, minden volt, ami egy Japtimer függő közösségben kellhet! :)

Kép

Kép

Kép

Remélem a nevetekben is mondhatom, hogy elégedetten autóztunk haza!

Kép


Köszönöm mindenkinek, aki eljött!
Csodásan éreztem magam :)

A tavaszi tali előtt még legyen egy JapDinners?
Ti hogy éltétek meg a Szombati napot?
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Válasz küldése