I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.03. 19:45

RWD írta:Millió bocsánat a tagoktól, és a mai találkozó résztvevőitől. Itt van az orrom előtt a naptár, be is írtam a talit már hónapokkal ezelőtt. És a legszörnyűbb az egészben, hogy már kb 1 hete tudtam, hogy nem tudok menni.

Nincs mentségem, kifogásom. Csúnyán elrontottam, elnézést kérek mindenkitől. :!:
Semmi probléma! Előfordul az ilyen, én ma este a 25. érettségi találkozómat hagyom ki, igaz, a Japtimers miatt, mert a családdal egyeztetett egy hétvége - max egy család nélküli program szabályát követve utóbbit választottam :)

Nagyon jól sikerült a találkozó, amiért nagy köszönet illeti a szervezőket, különösen Matyit, aki szó szerint a vállán vitte az egészet. Jó ötlet volt a szóbeli autós bemutatkozó is, és hogy elsőre ennyien eljöttek, az, visszaemlékezve az első Nissan klubtalálkozónkra, amelyen még boldogult almerás-cégautós koromban vettem részt 2002-ben, egészen nagyszerű. Pedig ott márkaképviselet-support is volt, bár Erdélyi Péter úr nem tudott eljönni, Horváth László (?), a Summit másik igazgatója ott volt egy vadiúj X-Traillel.

Ami az autós felhozatalt illeti, röviden azt tudom mondani, rengeteget tanultam. Bár nem vagyok annyira analfabéta, mint ahogy ott a poén kedvéért (jogász = műszaki dolgokhoz hülye ember, bukásra állt matekból, ezért mert olyan egyetemre, ahol elég volt seggelni a felvételihez - sztereotípia :) ) mondtam, de azért nagyon sok új információhoz jutottam.

A számomra legérdekesebb dolgok:

1. Nevessetek ki, de a gyönyörű bézs-barna belsős autók, igen hasonló anyagokkal, szinte bizonyosan azonos beszállítóktól. A Charmant, a Tercel és a 323-as, azaz Daihatsu, Toyota és Mazda. És akkor még talán a Daihatsu is független gyártó volt, azóta bedarálta ugye a Tojgli

2. Életemben először láttam Datsun (Nissan?) Cedricet és Toyota Coronát. Mindkettő döbbenetes élmény volt, a Cedricnek olyan a belseje, mint ma egy S-Klasse Maybach változaté minimum, de inkább Bentley. És, gondolom, bár nagykategóriás, azért nem került horrorárba akkoriban.

3. Meg kell mentenünk a Charmant-t (vagy Charmantot, ha szeretitek a végén kiejteni a T-t) a drifteléstől. Meg kell mentenünk! Közös erővel, rábeszéléssel, esetleg pszichikai, végső esetben fizikai kényszerrel :D

4. A Cedricet is meg kell menteni. Csodálatos autó. Tudom, hogy borzasztó pénz lesz, de esküszöm, kéthetente megnézem az ebay-en, nincsenek-e hozzá hátsó javítóívek vagy komplett hátsó sárvédők.

5. Bár még mindig össze vagyok picit zavarodva, jelentős lépést tette abba az irányba, hogy közepesen messziről meg tudjak különböztetni egy kupé Corollát egy Celicától, igaz, az még mindig nem világos, mikor beszélünk Celicáról és mikor Supráról, sőt gyerekkoromból felsejlik egy Celica Supra feliratos Matchbox is. Itt tehát még kéne némi továbbképzés.

6. A Mazda 929-es és a Honda Accord. Két tökéletes autó. Nem "csúcsrestaurált", mint a Land Cruiser, hanem tökéletes. Tamásé ugye eredeti, Szabolcsé (? - a nevekkel még picit bajban vagyok) pedig igényesen felújított, abszolút gyári állapotú. Gyönyörűségesek.

7. A Land Cruiser. Leesett az állam - ami én vagyok, mondaná XIV. Lajos :) (Bár Hahner Péter történész szerint nem mondta. De ez most mindegy, mert most Japánban járunk.) Gyönyörű és nagy kár érte, hogy hamarosan elviszi magával egy kőgazdag holland vagy svájci gyűjtő. Elég régóta vagyok VW klubtag (tíz éve van egy '78-as VW Golfom), sajnos már megszoktam, hogy az igazán értékes darabok, szépen felújított Golf GTI-k vagy Scirocco I-esek is előbb-utóbb elhagyják az országot. Ezt egyféleképpen lehetne megakadályozni: ha az, aki felújítja, saját magának tenné és nem zavarná, ha soha az életben egy fillérje sem térül vissza, hanem beérné azzal, hogy gyönyörködhet a saját kocsijában.

8. Jó volt egymás mellett látni a zöld és a "selyemfényű" arany Tercelt, két generációt, a régi gömbölyűbbet és az újabbat az autógyártás azon korszakából, amikor csak háromszögletű vonalzók álltak a tervezők rendelkezésére. Én imádom ezeket a kockaformákat, nem véletlenül kedvelem Giugiaro és Bertone mesterek munkáit. Igen, Skoda Favoritom is volt, 1996-ban, egyetem után az első autóm, másfél évesen vettem a Porsche Budánál, a nettó 40 ezres fizetésemből nyögtem a 11.111,- Ft-os havi részleteit (a törlesztőrészlet fix volt, a THM 0%, akkoriban az áfa-visszaigényléssel trükköztek a kereskedők, boldog idők voltak, főleg hogy 2009-ben egy zsír új Subaru Imprezát vesztettem el a svájci frank miatt - ez egy másik történet, majd egyszer ezt is leírom vagy elmesélem.

9. Nagyon örültem a motoros szekciónak. Egyáltalán nem értek a motorokhoz, biciklivel is nagyon bizonytalan vagyok, a 11 éves lányom sokkal ügyesebb nálam. De öröm volt látni a profi kétkerekeseket, és nagyon jó, hogy eljöttek egy autós találkozóra, ez közelebb hozza a két "tábort"!

10. Tetszettek az újabb típusok is, a kis Ferozától Zsolt háttérben szerénykedő Lexus GS-éig. Kár, hogy többen, köztük egy Honda Civic talán és egy japtimernek látszó, általam messziről (horribile dictu) Daihatsu Charade-nak nézett Toyota Starlet is elment, mielőtt sor került volna a bemutatkozásra.

11. És szinte biztos, hogy van, akit kihagytam - ezért elnézést kérek. Még nem dolgoztam fel teljesen az élményeket.

Nagyon várom a képeket!
És még egyszer köszönöm ezt a mai napot!
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
Tercel83
Visszajáró
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.27. 06:16
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Tercel

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03.

Hozzászólás Szerző: Tercel83 » 2016.09.03. 20:46

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nem tudok hozzátenni. Bár nem értek az autó szereléshez, szívesen felajánlom két kezem munkáját és néhány napot az életemből a Cecdric megmentéséhez.

Üdv

Attila
Avatar
gyiik
Gyakori látogató
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2016.06.23. 21:10
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Daihatsu
Jármű típusa: Charmant

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03.

Hozzászólás Szerző: gyiik » 2016.09.03. 20:56

Köszönet a szervezőknek, élmény volt :D
És óriási bocsánatkérés, hogy távozásomkor porfelhőt készítettem :oops: azt hittem, elég kavicsos, későn vettem észre, hogy elmebeteg ötlet volt 3-asban menni.

Yorgos 3. pontjával meg örök ellentét lesz :lol:
Inkább: Mentsünk meg egy másik, jó állapotú Charmant-ot. Tessék.

A Charmant kiejtésére vonatkozóan én is kíváncsi voltam, de egyértelmű megoldást nem találtam, én úgy vélem, az egy tompa t kéne legyen a végén, bár a japánok nem mondják. De a japók amúgy sem tudják kimondani általában a saját típusneveiket, mivel "nincs" magánhangzó, így lesz Sha-rü-man. Más esetekben meg tárbó. Meg Laulelü. Meg Bürübárdo. Viccesek, ha érdekel valakit, megkeresem ezeket az eredeti reklámokat. Itt a Carmant-é.
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03.

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.03. 21:51

gyiik írta:De a japók amúgy sem tudják kimondani általában a saját típusneveiket, mivel "nincs" magánhangzó, így lesz Sha-rü-man.
Hát igen, mi, MA-CÜ-DÁ-sok erről órákig tudnánk mesélni :) :)
Amúgy ugye Ahura Mazda egy zoroasztrikus istenség, ha jól tudom, amúgy meg a cégalapító Macuda úr nevének finom átalakítása.
Azt viszont kevesen tudják, hogy a nemrég leköszönt Suzuki-vezér Szuzuki úr (az a kis Yoda-szerű bácsi, aki mindig idejárt Esztergomba politikusokkal találkozni) eredeti családneve is Macuda, csak beházasodott a Szuzuki családba.
És akkor TOJODA úr nevéről még nem is emlékeztünk meg :D
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03.

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.03. 21:53

gyiik írta:Inkább: Mentsünk meg egy másik, jó állapotú Charmant-ot.
De csak ha bézs üléses, barna belsős!! :)
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
Plero
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.06.27. 21:53
Jármű gyártási éve: --

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03.

Hozzászólás Szerző: Plero » 2016.09.03. 21:55

Szerencsésen hazaértümk. Jól éreztük magunkat. Nekem nagyon tetszet a kocsibemutatós sztoris bemutatkozás. Köszönjük a szervezést. Nekünk 600km-re jött ki a napi teljesítmény. :)
by Plero
Avatar
Turan6
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2016.04.24. 19:48
Jármű gyártási éve: 1979
Jármű gyártó: Mitsubishi
Jármű típusa: Celeste

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03.

Hozzászólás Szerző: Turan6 » 2016.09.03. 23:57

Nagyon jó volt a mai nap! Köszönjük mindenkinek aki eljött!
Sajnos egy nagyon illetlen szervezői dologra lettem figyelmes, amit szégyellek is csak utólag tudatosult bennem. Robigyöngyösi tagunk amikor megérkezett, éppen a bemutatkozások egy része zajlott és nem fogadtuk illően. Majd annyira zajlottak az események, hogy ez később is elmaradt (remélem csak részemről). Arra eszméltem hogy már ismét eltűnt a kis méregzsák kinézetű autója. Utólag elnézést kérek a figyelmetlenségért, és hogy nem a megérdemelt fogadtatást kaptad. Remélem legközelebb pótolhatjuk!
Moderátor a "Mitsubishi", a "Honda, Acura" Kategóriákban és a "Bemutatkozás" Témakörben
Japtimers vezetőségben tanácsadói szerepet tölt be


1979 Mitsubishi Celeste 2000 GSR
Avatar
Turan6
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2016.04.24. 19:48
Jármű gyártási éve: 1979
Jármű gyártó: Mitsubishi
Jármű típusa: Celeste

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03.

Hozzászólás Szerző: Turan6 » 2016.09.04. 00:28

Ikertornyok :)

Kép

Kép
Moderátor a "Mitsubishi", a "Honda, Acura" Kategóriákban és a "Bemutatkozás" Témakörben
Japtimers vezetőségben tanácsadói szerepet tölt be


1979 Mitsubishi Celeste 2000 GSR
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.04. 09:08

Aki készített képeket, azokat kérem töltse fel az alábbi módon:
viewtopic.php?f=15&t=59&p=933#p933

AKi netán videót is csinált (nagyon örülnék neki), az pedig küldje meg nekem az adott kiterjesztéstől független fájlokat az itt leírt küldő portálok segítségével:
viewtopic.php?f=15&t=59

Nagyon örülnék, ha MINDENKI venné a fáradtságot függetlenül attól, hogy telefonnal, kompakt géppel vagy DSLR-el csinált anyagot.
KÖSZÖNÖM!!! :)
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.04. 09:10

Szinyeit mindenképp meg kellett volna hívni illusztrátornak :)

A Starlet bemutatóját én is nagyon sajnálom, hogy elmaradt. Mint egyelőre látens Daihatsu-rajongó, engem pl nagyon érdekelne, volt-e köze a második (kocka) Charade-hoz. Majd legközelebb!
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.04. 10:10

Sziasztok!
Megpróbáltam Google+ albumba feltölteni a fotóimat, l.sz. nézzétek meg, hogy meg tudjátok-e nézni őket. Elvileg nyilvános az album.

https://goo.gl/photos/e7ns8QV55tpi7AnW9
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
gyiik
Gyakori látogató
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2016.06.23. 21:10
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Daihatsu
Jármű típusa: Charmant

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: gyiik » 2016.09.04. 12:01

Máskor készítek több panorámaképet, mert felsorakozott autókkal ez nagyon jól mutat.

Kép
Fatboy
Visszajáró
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.06.25. 02:18
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Datsun
Jármű típusa: Cedric

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Fatboy » 2016.09.04. 13:41

Hát nagyon szépen köszönöm a szervezőknek a tegnapi napot, jól éreztem magam és remélem hogy jövőre több megmozdulása lesz a csapatnak. Csak így tovább ! :)
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.04. 20:26

Nagyon örülök, hogy ennyien megtiszteltetek minket tegnap!

Ha jól számolom
- 12db Japtimers autó
- 2db Japtimers motor
- 3db pár éven belül Japtimers-é váló jármű
- - és 5db projekt alatti Japtimers tulaj/kísérő/látogató, akik ugyancsak mind, fiatalabb japán járművel érkeztek!

Szerintem szép szám egy 2 hónapja létező közösség első találkozójától. Boldog vagyok :)
És nagyon fontos. Megkaptam többetektől, hogy "színvonalas a társaság" és "jó a csapat". Ez volt a vágyunk és a jövőben is szeretnénk mindezt szem előtt tartani. Biztosan lesz folytatás! :)

A gyártók sorából jelen volt Toyota, Mazda, Daihatsu, Datsun, Honda (autó és motor), illetve a kísérők közt Nissan, Lexus,

Meglepően korán elkezdtetek odaérni a gyülekezőhöz, hamar összegyűlt a brigád.

Kép

Kép

Kép

Kép


Majd időben útra keltünk át a hegyeken

Kép

Kép

Kép

Kép


És végül megérkeztünk a csodás Dunapartra, ahol megkezdődött a bemutatkozás.
Ez azt foglalta magába, hogy pár szót mondott minden tulajdonos magáról, majd egy laza fél-fél órát a járművéről és az ehhez történő kötődésről.
Meglepő, hogy az irulás-pirulás helyett ekkora sikert aratott (a tűző nap ellenére) és mindemellett nagyon praktikus is volt, hogy nem kellett mindenkinek ugyanazt elmesélni.
Eszméletlen sokat tanultam az adott típusokról, nagyon szépen köszönöm a lelkes beszámolókat! Öröm volt végighallgatni őket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Ezt követően mindenki pótolta az izgalom által elégetett szénhidrátjait. Ki az étteremben, ki sütögetés formájában :)

Kép

Majd jöhetett egy kis ejtőzés az egyébként gyönyörű, kikapcsolódásra tökéletesen alkalmas természetben:

Kép


Az utsó közös fotózást követően pedig délután 5 körül hazaindultunk:

Kép

Kép

Kép

Jó nap volt!
Köszi a résztvevőknek!

Szórólapokat pedig tessék osztani az arra érdemes tulajoknak ;)

KÉPEIMet ITT érhetitek el.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
akitekt
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.07.04. 11:46
Jármű gyártási éve: 1979
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Tercel

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: akitekt » 2016.09.04. 22:41

Kedves Mindenki,

Hazaértünk mi is szerencsésen.
Mi zártuk a találkozó képzeletbeli ajtaját, este 7kor napnyugtával szedtük csak össze magunkat, szálltunk be kis autónkba, majd irány haza.

Ami fontos:
- Nem nagyon voltam még hasonlón, de nem számítottam rá, hogy ilyen kifejezetten jó társaság verődik össze!
- Nagyon ideális volt a helyszín, csendes, árnyas-napos, vízparti, jobb nem is lehetett volna!
Ezek után a sok izgalmas autó már csak ráadás..

Nagyon élveztük, jól éreztük magunkat mindannyian, köszönet a szervező(k)nek, és mindenkinek, aki csak eljött!
Matyinak külön köszönet, hogy időt, energiát nem sajnált a szervezésben és lebonyolításban!

Én is fotóztam, próbálom majd küldeni;
üdv mindenkinek, Ákos és cs.
Válasz küldése