I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.04. 23:10

Sziasztok!
Külön albumba tettem a saját fotóimat, hogy ne keveredjenek Pacsker (sokkal jobb minőségű) képeivel.

https://goo.gl/photos/ZKCAsSPe9tY6Nep39
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2016.09.05. 12:39

Ahogy személyesen is említettem Pacskernek nekem is jó élmény volt a találkozó 8-) . Számomra több ismerős arc (hiába a japán autósok azért össze tudnak akadni mindenhol :D ) mellett jó volt látni eddig csak a fórumról ismert embereket is személyesen :).

Matyinak a képei megint fantasztikusan lettek, nagyon jól visszaadják a találkozó hangulatát. Én egy videót készítettem (látszik is az egyik képen ahogy éppen veszem fel), de sajnos nem lett használható véleményem szerint :oops: .

A nap végén hazaindulás előtt mentünk egy kört Turan6-ékkal a Celicaval, mert érdekelte őket a 4A-GE hangulata. Azt hiszem sikerült egész jól átadnom mire jó ez a motor még akkor is ha négyen ültünk a kocsiban :D .
A lepencei szerpentin hazafelé pedig természetesen király élmény volt, de máris érzem, hogy keményebb rugók kellenek a kocsiba, mert billeg :lol: .

Sorban pár válasz:
Yorgos:
5. Nagyon örülök, hogy fejlődtél ezen a téren, legközelebb talán tud jönni egy AE86 Corolla is, és akkor még egyszerűbb lesz megkülönböztetni őket :). Addig is írtam egy rövid leírást itt a Celica/Supra keveredésről :) viewtopic.php?f=5&t=35&p=986#p986

6. Szabolcs az Tibi ;) :D

gyiik: Ismerem én azt a fehér kocsit, kissé sokallom az árát :roll: de jó alap amúgy, mert A motor van benne, szóval egész könnyen lehet bele tenni valami erősebbet :) ja persze ha megmenteni kell, akkor nem szabad átépíteni :)
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.05. 13:37

domi007 írta:Addig is írtam egy rövid leírást itt a Celica/Supra keveredésről
Máris elolvasom, köszi! Hosszú ebédszünet lesz ez :D
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
koszorusk
Gyakori látogató
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2016.07.09. 14:42
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: koszorusk » 2016.09.05. 14:36

Sziasztok,

csatlakozom az előttem reagálókhoz és köszönöm nektek ez a remek találkozót. Nagyon jól éreztük magunkat, sajnos idejekorán kellett távoznunk. Dehát a család az első. Külön elnézést kérek azoktól, akiktől nem tudtam elbúcsúzni.
Igazán ritka, különleges autókat láttam, imádom az összeset és kiváló, intelligens társaság, büszke vagyok hogy a tagja lehetek.
Egyébként szerencsésen hazaértünk, bár vasárnap reggel Visegrádon a Supra kuplungja beesett, így kalandos volt a hazaút:).

Pacsker,

azt a gokartozós csapatépítőt hozzuk össze.
Moderátor a "Bemutatkozás" Témakörben

Koszorus Kornél
Supra, Celica, Starlet
Avatar
Turan6
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2016.04.24. 19:48
Jármű gyártási éve: 1979
Jármű gyártó: Mitsubishi
Jármű típusa: Celeste

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Turan6 » 2016.09.05. 15:44

Domi: A 4AGE tényleg fenomenális! Ameddig az accord fordulatszámérője van skálázva, a tiéd ott kezd megindulni igazán.
Tudtam hogy 1.6 os van benne, de rá kellett kérdeznem, annyira jól ment.
Szóval, kemény, na ! :) Köszönöm, kb ilyen élményt vártam tőle!
Moderátor a "Mitsubishi", a "Honda, Acura" Kategóriákban és a "Bemutatkozás" Témakörben
Japtimers vezetőségben tanácsadói szerepet tölt be


1979 Mitsubishi Celeste 2000 GSR
Avatar
Toytomi
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.06.26. 00:27
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Toytomi » 2016.09.05. 20:44

Na akkor a képeket és a beszámolókat nézve/olvasva elárulhatnátok, hogy mikor lesz a következő találkozó, mert nem szeretném kihagyni. :roll: Nagyon impozánsan mutat együtt a sok Japtimer! :oops:
1988 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - R.I.P.
1.6 16V 4A-GE Smallport

1989 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - Zenki, 1.6 16V 4A-GE Smallport
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.06. 07:42

Az volt a cél, hogy összeszedjük a megmaradt Japán gyöngyszemeket. Nagyon örülök, hogy pozitívan éltétek meg és hogy képekről is valamelyest visszaadja a "valami jó dolog kezdetét".

Érdekes, hogy ennyi idős korukban már nem csak egyes sport típusokért, vagy limitált felszereltségű egyedért tudunk rajongani, hanem egy jó állapotú tök alap "népautó" is különlegessé, mutatóssá és szerethetővé válik a szemünkben.
Minden jármű azonos figyelmet kapott legyen az egy forgalomban máig fellelhető Tercel, 323, egy egyre ritkább Supra vagy egy szinte sose látott Corona szedán.

Eszméletlenül örültem Plero-nak, hogy meginvitálta és elhozta a motoros részleget. Különös vonzalmat lehet érezni ezek a kétkerekűek iránt. Látszik a technika, különleges, szinte csak ebben a korszakban látható megoldásokkal tarkítva igazán formás tárgyakat láthattunk. Színesítették a konvojt és emelték a találkozó színvonalát. Remélem a jövőben is velünk tartotok (akár a ti helyszín+program javaslataitok alapján) és a jövőben is csidálhatjuk és hallgathatjuk a korabeli Japán motor tervezés szellemét. Nagyon örültem, hogy hallhattunk a műszaki kivitelezéseken kívül típustörténelmet is. Próbálom szívni a tudást és egyre erősebb a vágy bennem, hogyha pár év múlva újra megtehetem, hogy motorra üljek, hogy az Japtimers lesz ;)

MÁS

Ez pedig személyes érzelem... Fatboy Cedric-je után nagyon rákívántam egy korabeli Japán csatahajóra... Még jelen felújítandó állapotában is lenyűgöző!!! tárgy.

Ez a találkozó szerintem nagy löket volt mindannyiunknak :)
Megérte!!
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Zsolesz3TG
Visszajáró
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2016.06.27. 17:35
Jármű gyártási éve: --

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Zsolesz3TG » 2016.09.06. 08:39

Köszi mindent Matyi!
Elnézést még egyszer a korai kicsekkolásért...
Azóta belefutottam egy FANATIKUS C32 Laurel gyűjtőbe, most térítem a Japtiemers közösségbe! ;)

Pacsi,
Zsolesz
Pacsker írta:Az volt a cél, hogy összeszedjük a megmaradt Japán gyöngyszemeket. Nagyon örülök, hogy pozitívan éltétek meg és hogy képekről is valamelyest visszaadja a "valami jó dolog kezdetét".

Érdekes, hogy ennyi idős korukban már nem csak egyes sport típusokért, vagy limitált felszereltségű egyedért tudunk rajongani, hanem egy jó állapotú tök alap "népautó" is különlegessé, mutatóssá és szerethetővé válik a szemünkben.
Minden jármű azonos figyelmet kapott legyen az egy forgalomban máig fellelhető Tercel, 323, egy egyre ritkább Supra vagy egy szinte sose látott Corona szedán.

Eszméletlenül örültem Plero-nak, hogy meginvitálta és elhozta a motoros részleget. Különös vonzalmat lehet érezni ezek a kétkerekűek iránt. Látszik a technika, különleges, szinte csak ebben a korszakban látható megoldásokkal tarkítva igazán formás tárgyakat láthattunk. Színesítették a konvojt és emelték a találkozó színvonalát. Remélem a jövőben is velünk tartotok (akár a ti helyszín+program javaslataitok alapján) és a jövőben is csidálhatjuk és hallgathatjuk a korabeli Japán motor tervezés szellemét. Nagyon örültem, hogy hallhattunk a műszaki kivitelezéseken kívül típustörténelmet is. Próbálom szívni a tudást és egyre erősebb a vágy bennem, hogyha pár év múlva újra megtehetem, hogy motorra üljek, hogy az Japtimers lesz ;)

MÁS

Ez pedig személyes érzelem... Fatboy Cedric-je után nagyon rákívántam egy korabeli Japán csatahajóra... Még jelen felújítandó állapotában is lenyűgöző!!! tárgy.

Ez a találkozó szerintem nagy löket volt mindannyiunknak :)
Megérte!!
Zsolesz3TG
Carina TA63
Lexus GS300
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.06. 09:04

Sajnáltam, hogy korábban mennetek kellett, na de majd legközelebb pótoljuk.
Tetszett egyébként a géppark?

Reméljük ez már csak több és különlegesebb lesz! :)

Köszi a térítést!

Üdv,
M
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Zsolesz3TG
Visszajáró
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2016.06.27. 17:35
Jármű gyártási éve: --

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Zsolesz3TG » 2016.09.06. 09:16

Én is mint te is imádom ezeket a vén sz@rokat! :mrgreen:
Gyerekek nélkül alighanem élvezhetőbb, de a nagyobbik fiamnak már nyiladozik a kis szeme!
A közösség jó lesz és ennek az elsődleges oka az, hogy "elit" tróger mentes és igényes, még akkor is ha esetleg a jármű szakadtka.
Havonta egyik pénteken kigurulhatnánk a Lurdyba vagy akármilyen más helyre, ha nem akarunk vegyülni, hogy "bandázzunk" azok akik a főváros közelében vagyunk, nekem van igényem rá, de alighanem ezzel nem vagyok egyedül!
Pacsker írta:Sajnáltam, hogy korábban mennetek kellett, na de majd legközelebb pótoljuk.
Tetszett egyébként a géppark?

Reméljük ez már csak több és különlegesebb lesz! :)

Köszi a térítést!

Üdv,
M
Zsolesz3TG
Carina TA63
Lexus GS300
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.06. 16:57

Anybody else?

Kép
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
gyurew
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016.07.19. 13:24
Jármű gyártási éve: --

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: gyurew » 2016.09.12. 09:55

Zsolesz3TG írta:Én is mint te is imádom ezeket a vén sz@rokat! :mrgreen:
Gyerekek nélkül alighanem élvezhetőbb, de a nagyobbik fiamnak már nyiladozik a kis szeme!
A közösség jó lesz és ennek az elsődleges oka az, hogy "elit" tróger mentes és igényes, még akkor is ha esetleg a jármű szakadtka.
Havonta egyik pénteken kigurulhatnánk a Lurdyba vagy akármilyen más helyre, ha nem akarunk vegyülni, hogy "bandázzunk" azok akik a főváros közelében vagyunk, nekem van igényem rá, de alighanem ezzel nem vagyok egyedül!
Pacsker írta:Sajnáltam, hogy korábban mennetek kellett, na de majd legközelebb pótoljuk.
Tetszett egyébként a géppark?

Reméljük ez már csak több és különlegesebb lesz! :)

Köszi a térítést!

Üdv,
M
Hűű egy ilyen kérheti vagy havi japtimers bandázást nagyon tudnék szeretni! Mondjuk most péntek?:D
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.12. 10:15

domi007 írta:Én egy videót készítettem (látszik is az egyik képen ahogy éppen veszem fel), de sajnos nem lett használható véleményem szerint :oops: .

Megtennéd, hogy átküldöd egy file megosztó segítségével a media kukacka japtimer.hu-ra?
Köszi!

Más nem fotózott?
Akár telefonnal...
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Tercel83
Visszajáró
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.27. 06:16
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Tercel

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Tercel83 » 2016.09.12. 12:03

Nekem van pár fotóm, ma este megpróbálom átküldeni.
Avatar
Tercel83
Visszajáró
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.27. 06:16
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Tercel

Re: I. Japtimers Találkozó - 2016.09.03. / Dömös

Hozzászólás Szerző: Tercel83 » 2016.09.12. 19:48

Remélem, látható. Néhányat a gyerekek csináltak. :D
https://goo.gl/photos/tk2kAhbKLnirKHvv7
Válasz küldése