JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2019.03.04. 08:29

Köszi Titkovics!
Látom benne van az Andrássy úti traffipax is :) Még mázli, hogy nem őrülködött senki sem.

A szombati JapDinnersen igazán szürreális volt nekem a Flashkart, azaz az elektromos Gokart, annak ellenére, hogy másodszor ültem ilyenben.
A sötét homály és a változó színes LED világítások az élményparkok éjszakai villódzó csúszdáira emlékeztettek, a jó minőségú aszfalton suhanó csendes gépek pedig valami hullámvasútra. Ahogy gyiik is mondta, érdekes volt, hogy halljuk a gumik éppen milyen állapotukban van, de arra például esélyünk sincs, hogy észrevegyük, ha valaki beért minket.
Fura élmény, ami nem feltétlenül rossz, csak más. Persze nyilván ez a jövő...

Csupán 3 Japtimer szerepeltette magát a szezonzáró JapDinnersen, de annál több "OFF"-al érkező további tulajdonos érkezett.
A Gokart, a recepciós kisasszony, a gyros, az idő mind-mind jó volt.
November, December környékén folytatjuk ;)

Kép

OHC, 8 gyertya... :shock:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

További KÉPEK
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
mileandras
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2017.03.08. 16:19
Jármű gyártási éve: 1987
Jármű gyártó: Suzuki
Jármű típusa: Swift

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: mileandras » 2019.04.25. 17:14

Ma jött meg a közútkezelő levele márciusi japdinnersről, fizetős pályaszakaszon mentünk az M0-n...
Moderátor a Suzuki Kategóriában

'87 Suzuki Swift SA413 1.3 8V - The Only Way To Fly!
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2019.05.04. 17:09

mileandras írta:
2019.04.25. 17:14
Ma jött meg a közútkezelő levele márciusi japdinnersről, fizetős pályaszakaszon mentünk az M0-n...
Sajna Budapesten levegőt se lehet szinte venni Pest megyei matrica nélkül :cry:
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Avatar
mileandras
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2017.03.08. 16:19
Jármű gyártási éve: 1987
Jármű gyártó: Suzuki
Jármű típusa: Swift

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: mileandras » 2019.05.04. 23:56

Büdöspesttel most sem sikerült közelebbi viszonyba kerülnöm, ez már így is fog maradni sztem. Még a kétbites migrik is nyugatra vonulnak, ezzel a (tőlem) vadkeleti iránnyal csak a baj van :D anno 2000 éve is megmondták a rómaiak hogy a Limesen (Duna vonala) túl pusztulat és barbárok találhatók csak, úgy néz ki ez mit sem változott :lol:
Moderátor a Suzuki Kategóriában

'87 Suzuki Swift SA413 1.3 8V - The Only Way To Fly!
Avatar
Toytomi
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.06.26. 00:27
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Toytomi » 2020.03.02. 23:40

Nagyszerű volt ez az ötlet a reptérlátogatásra! Mindenki jól érezte magát.
Az Aeroparkban ahhoz képest, hogy viszonylag gyorsan körbe lehet érni, mégis el lehet(ne) tölteni rengeteg időt a veteránok sztorijait hallgatva. A reptéren való körbevezetésről már nem is szólva. Az 10/10 volt :)

Képeim

https://www.youtube.com/watch?v=amnWCki-Ybg

https://www.youtube.com/watch?v=tBbkIuwSdU0

https://www.youtube.com/watch?v=iNVz8iLendo

https://www.youtube.com/watch?v=oggGmEt61dQ
1988 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - R.I.P.
1.6 16V 4A-GE Smallport

1989 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - Zenki, 1.6 16V 4A-GE Smallport
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2020.03.07. 20:36

Igazán különlegesre sikeredett az LKK reptérlátogatós JapDinners. :D
Nagyok voltak az elvárásaim, de jó társasággal, Kránitz Balázs Úr idegenvezetésével, Sanyi bácsi sztoriajival, ilyen szuper idővel, ennyi látnivalóval és egy ilyen finom vacsorával sikerült az eseménynek megugornia mindazt.
Nagyon örülök, hogy sikerült végül 29 főnél többen lennünk, így JELENTŐSEN olcsóbb lett a részvétel és kellemes meglepetésként sok-sok ezer Ft-ot tudtunk nektek visszafizetni. Köszönjük, aki közösségünk költségeihez, ezt követően hozzájárult pár Forinttal!
Külön boldogság, hogy a szigorú beléptetésnél nem került elő további tiltott eszköz vagy a tenyerünkről bombagyanús kémiai anyagszármazék :)
Érdekes volt, hogy aki nem Japtimerével, JapClassicával, hanem az esemény jellegzetessége miatt napi járkálós autójával jött is egytől-egyik mind japán gép volt.

Köszi, mindenkinek, aki eljött!

Képeim itt érhetők el: https://photos.app.goo.gl/bcoGUxhWEWZivZF3A

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2020.03.08. 15:16

Sziasztok,

Egy pár szóban én is megemlékeznék a reptérlátogatós JapDinnersről.
Amikor láttam az esemény kiírását Facebookon az első dolgom volt jó troll módjára alákommentelni, hogy "Na és vajon Kránitz úr lesz a túravezető?". Egy kis háttérinfó: már több mint egy éve rá vagyok függve az Aeropark-LKK YouTube csatornájára, ahol egy számomra már jól ismert hang narrálja, vágja, szerkeszti készíti a videókat. Ez a hang Kránitz Balázsé, akit sokan esetleg a rádióból, avagy ismeretterjesztő filmekből ismerhettek a National Geographic, Discovery és hasonló csatornák műsoraiból (már aki egyáltalán tudja mi az a TV - én mondjuk ezeket tizenX éve néztem :D). Mint kiderül a videókból sok más munkatársával együtt ő is része a túravezetői csapatnak. Amint Pacsker válaszkommentelt, hogy "megpróbálom elintézni" rögtön tudtam: programunk van február 29-ére.
Azonnal be is vésettem a családi naptárba, mert ezt nem szabadott kihagynunk.
Eljött a látogatás napja. Hozzá kell tennem, hogy munkámból kifolyólag szinte minden héten repülök egyszer, de minimum havonta kétszer. Mondhatom, hogy jól ismerem a repülőteret utas szemszögből, emiatt kifejezetten kiváncsi voltam, mit fogok kapni a már meglévő tudásomon felül. Rögtön lelőhetem a poént: nagyon sokat :).
Hiszen az egész reptérlátogatás lényege, hogy minden amit utasszemmel az ember nem, vagy alig észlel azt mutatja be részletesen és elsőkézből.
Pacsker első perctől kiröhögött, mert akkora vigyorral ittam a túravezető szavait, hogy az utolsó zápfogaim is látszottak. Nem tehetek róla, ennyire voltam vidám :).

Túránk során érintettünk egy csomó érdekes helyet: a kifutópályákat, az egyes és kettes terminált, a volt reptéri kertészetet, a tűzoltóságot. Hatalmas sztorik, pontos és részletes ismertetés mindenről. A feleségem mint a téma iránt csak alig érdeklődő szintén nagyon jól érezte magát.

A vacsorára sajnos nem tudtunk maradni, muszáj volt a gyerkőcért mennünk, de köszönjük, hogy ezt a pár órát ilyen jó programmal tölthettük veletek.
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Avatar
RWD
Gyakori látogató
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2016.06.23. 17:25
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Starlet

Re: JapDinners - beszélgetős, konvojozós, vacsorázós Japtimers minitalálkozók

Hozzászólás Szerző: RWD » 2020.03.10. 12:40

Jó napot kívánok. Köszönjük a szervezést, nagyon nagyon szuper nap volt! Azt tudni kell, hogy engem mindig a 4 kerekű cuccok érdekeltek igazán. Se a motorok, se egyéb járművek nem hoznak ANNYIRA lázba, mint az autók. De azért nem nehéz felcsigázni az érdeklődésem :D .
Balázs zseniálisan prezentálta a kulisszatitkokat, csak úgy ittuk a szavait. Kimondottan érdekes volt minden egyes állomás, kedvenceim között van a landolás, a repcsi "parkoltatás" és a tűzoltó állomás. Volt egy mondat, amivel szerintem tök jól le lehet írni az egész napot. "Ez előtt nem akartam pilóta lenni, de mostmár igen..." ;) . Az Aeropark is tuti húzás volt, sajnálom hogy csak kevés sztorit hallottam a bennfentes Uraktól. Nagyon bírom a veterán Mesterek tapasztalatmegosztásait.
Külön öröm volt látni, hogy csupa "hazai" autóval képviseltük a klubbot. A Toyota Aristonak majdhogynem sushi illata volt, köszi Attila hogy megmutattad. Érdekesség, hogy az autóban feltöltött motor van, amit a gyárban szereltek bele. Nekem újdonság volt.
Az étterem is jó választás volt, finomakat ettünk. Végére kicsit kidőltem, de szerintem ezzel nem voltam egyedül. Asszonykám is jól érezte magát, és a Kisasszonyunk is lelkesen rugdosott a pocakban :)
Köszönünk mindent!
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86
Válasz küldése