Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.12. 07:51

Ide várnánk minden olyan vicces, emlékezetes, tartalmas történetet és beszámolót, amelyeket egy-egy jármű vásárlása és elhozatala vagy egyes utazások, szerelések... alkalmával ragadtak meg bennetek és úgy érzitek érdemes őket megosztani.
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.12. 08:46

Kezdeném a sort egy rövid sztorival, a tegnap előtti vásárlós körrel.
Rendszerint visszatérnek azok a napok az életembe, ami egy napba sűrített tömény járműb@zulást jelentenek. Általában autó vásárlós, alkatrész beszerzős, donor bontós, kincs felkutatós körök ezek, de néha úgy alakul, hogy ezekből több is összejön egy napra.

Természetesen nem egyedül kalandozok ilyenkor, hanem hívok magammal hasonszőrű "beteg" megszállottakat.
A jó hangulat garantált, és rendszerint sikerrel nyugtázom a napot.

Szombatra az alábbi céllal indultam meg Tapolca irányába:
7 éves egyik listámat rendszerint elővéve, sikerült egy veterán Toyota tulaját végre "megtörnöm", hogy váljon meg az autójától. Munkába járni használta, 5 éves kép róla az utsó, akkor is már botrány állapotban volt. Ha épp ésszel menthető állapotúnak vélem, megalkudunk rá és elhozom. Szeptember 22-én jár le a műszakija és a következő "felkészítés" elmulasztása miatt döntöttek az eladás mellett. Voltak kétségeim, hiszen az Úr felesége igen "érdekes" modorú, de elindultam, hisz nem egy 10 éves Corsa sűrűségű autóról volt szó.

Ha már 200+km távolságra megyünk és a 35 éves veterán hazaútja miatt nem mennék fel pályára (vittem biztos, amit biztos szerszámot, légszűrőt, olajat, hűtőfolyadékot, ékszíjat, gyertyát, csöveket....), akkor odaútra se vegyünk matricát, hanem élvezzük az országutak változatosságát.
Ha már országút, akkor ugorjunk be egy minimális kitérővel egy Úrhoz, akit már 4-5 éve kérlelek, hogy had vásárolhassam meg a kincsét, hisz a fűben rohasztvaa hamar eljutunk a visszafordíthatatlan állapothoz. Ismételt próba hátha cseresznyét terem. Egyik végzetem az autó, fontos darabja a történelemnek, meg kéne menteni.
Ugorjunk be a Balaton északi partjánál, egy nagyon idős úrhoz, aki ~15 veterán motort és több veterán Toyotát is tart. Svájcban lakott, nemrég költözött haza, de a mai napig minden forgalomban lévő járművét kint vizsgáztatja és Svájci rendzámosak. Korábban meghívott egy hétvégére a párommal, gondoltam most beszaladhatnánk egy üdvözletre, egy teára és csorgathatnám a nyálam (plusz megörökíthetném) a különleges járműveit.
Na meg akkor visszafele Veszprémbe is beugorhatnánk. A Suzuki komplett autóknál taglalt 87-es 5 ajtós kocka Swift GTi-t is érdemes lenne megnézni (nem megvenni), plusz egy ott talált rózsaszín 5 ajtós I-es Yarist is, amelyet akár meg is vehetnénk Vikimnek, hisz esedékes az első autója.
Plusz velem tartó barátomnak, ha már arra járunk hozzunk el Úrkútról 4 felnit...
Na meg egy kis kirándulás, fagyizás, kajálás, Japtimers kincs szórólapozás...

Tehát volt cél bőven :)

Folyadékok és keréknyomás ellenőrzése, tankolás, és már meg is volt a korai indulás, hogy tartalmas lehessen a napunk.
A piros GTi-ben Vikim, Ewing (hamarosan csatlakozik), és jómagam. Meg egy valag veterán vásárláshoz és alkatrész szállításhoz szükséges cucc a csomiban. Ja és majd elfelejtem, egy rakás, frissen nyomtatott adás-vételi szerződés :)

Idő szűkében, most nem írnám le a történéseket, de az eredmények érdekesen alakultak:
- A Tapolcai cél, akármennyire is fáj elúszott. Katasztrofális állapot és a bicskanyitogató eladói hozzáállás sem voksolt a vásárlás mellett. Az autót már vagy 20 éve úgy készítik fel a műszakira, hogy ahol rohad vakolják gittel, majd fekete flakonos spray-vel festik. Utóbbi megy króm ablakkeretre, díszlécre, mindenhova. Ez azt eredményezi, hogy belülről rejtetten tombolhatott a barna szörny és mára az egész autó széthullott. Nyúlványok, padlólemezek, ívek, küszöbök, sárvédők, doblemezek. KUKA... :( Az ajtó külső palástja lebegett, hisz elvált már a belső résztől... Borzasztóan lehangoló állapot...
Mielőtt neki indulok egy vidéki vásárlásnak mindig telefonon alaposan rákérdek az autó állapotára. Majd miután elmondta, megkérem, hogy ennél alaposabban fejtse ki (tételesen rákérdek mindenre), hisz nem szeretek potyára autózni ilyen távokat. Tuti nincs más baja? - Tuti - Biztos? - Biztos. Nyilván az eladók 90%-a hazudik (nem tudom máshogy fogalmazni), így onnantól jó alkualap lehet minden további komolyabb hiba.
A kasznival kapcsolatban az alábbi tájékoztatást kaptam telefonon az Úrtól és a feleségtől: Csak a bal küszöböt kell cserélni. A másik már volt. Az autó karosszériáján egyébként nincs más hiba. - Ívek, doblemezek, ajtók aljai??? - Azok teljesen jók..
Hagyjuk is :)
Az eladó hozzáállásáról egyébként annyit (egy ideig próbáltam úriember maradni), hogy úgy fogadott ez egy 81-es autó :x ,
Aztán amikor mondtam, hogy még legalább ha a beltér egyben lenne, de a műszerfal valami ragasztóval össze van kendácsolva és az ülés is kiégetve több helyen, akkor azt válaszolta, hogy az ülésnek semmi baja. - Mondom többek közt tele van cigis sérülésekkel - Ez nincs - Felhajtom a kozmetikázó utólagos huzatot, persze a plüss tele lyukakkal, VÁLASZ: - EZ NEM A MI CIGINK
Tehát nincs is kiégetve... :roll: :?: :!: :lol:
- A Veszprémi Suzukira nem maradt idő, a Yarishoz rossz szám volt megadva
- A Badacsonyi Úr felesége kórházba került, megkért, hogy napoljuk el a dolgot (ezúton is jobbulást a Hölgynek)
- A 4 felnit elhoztuk, gyönyörű hely Úrkút!!
- Ebédeltünk, sétáltunk a Tapolcai tó partján...

ÉS

Mégis autóval tértem haza :lol:

MERT
Aki figyelt, az látja, hogy 1 dolog kimaradt. A történelem fontos darabja, az űber ritka típus földbe rohasztott példánya...
Odaúton első állomásként sikerült otthon találni a tulajt és 1 órás győzködés után rájött, hogy idézzem "kár belém az autó" és végül megválik tőle.
Nem volt ez ilyen egyszerű, de majd a projektjében taglalom :) ...
Odaadta az autó papírjait és megbeszéltük, hogy amikor a Tapolcai körből visszaérnék hozzá, addigra odarendelem a trélert, kiszabadítjuk a talaj fogságából, majd megírjuk az adás-vételit. Az ár az állapotához képest sok :), létezéséhez képest jelképes mértékű lett, de nem is volt alkudozás. Megkérte, ajánljak érte egy összeget és az lett. Itt inkább a lelki elengedés döntésének meghozatala volt a nehézkes.
Miután visszaértünk, megírtuk 4 példányban az adás-vételit, átadtam az összeget és felraktuk az autót a trélerre.

Egyszóval gazdagodtam egy Japtimers-el.
És ha belevágok megmentésébe, akkor életem eddigi legnagyobb projektjével. :)

Nem mondom, meg, hogy micsoda, tessék kitalálni:

Kép

Jó nap volt :)
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.12. 09:25

Most, most, látható?
(Hülye Picasa - Google Photos átállás :evil: )
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Toytomi
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.06.26. 00:27
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Toytomi » 2016.09.12. 09:39

Ugye nem a kék E1???? :)

Mond, hogy az!!!! Légyszi, légyszi!! :D
1988 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - R.I.P.
1.6 16V 4A-GE Smallport

1989 Toyota Corolla AE92 Liftback Gt-i - Zenki, 1.6 16V 4A-GE Smallport
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.12. 09:43

Várok még pár tippet a válaszig, de annyit elárulhatok, hogy ez lesz az eddigi legrégebbi évjáratú projekt :)
Este rakok fel képeket
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Tercel83
Visszajáró
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.27. 06:16
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Tercel

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Tercel83 » 2016.09.12. 19:20

Celica LT?
Avatar
Tercel83
Visszajáró
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.27. 06:16
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Tercel

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Tercel83 » 2016.09.12. 19:25

..Corolla KE25...
Avatar
Tercel83
Visszajáró
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.27. 06:16
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Tercel

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Tercel83 » 2016.09.12. 19:27

...és vénebb, mint én...
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.12. 22:52

Kép

Holnap a projektben :D
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Turan6
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2016.04.24. 19:48
Jármű gyártási éve: 1979
Jármű gyártó: Mitsubishi
Jármű típusa: Celeste

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Turan6 » 2016.09.12. 23:28

"- A következő részek tartalmából....." :)
Moderátor a "Mitsubishi", a "Honda, Acura" Kategóriákban és a "Bemutatkozás" Témakörben
Japtimers vezetőségben tanácsadói szerepet tölt be


1979 Mitsubishi Celeste 2000 GSR
Avatar
TRDkiss
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.06.25. 10:42
Jármű gyártási éve: 1981
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: TRDkiss » 2016.09.13. 12:17

Gratulálok Matyi! De jó lesz,ha már én is hasznosabb tagja lehetek a klubbnak ,ha hazamegyek! :)
Avatar
Yorgos
Gyakori látogató
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2016.08.11. 18:19
Jármű gyártási éve: 1986
Jármű gyártó: Mazda
Jármű típusa: 323

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Yorgos » 2016.09.17. 08:30

Pacsker írta:Kép

Holnap a projektben :D

Oda van írva a plakettre, hogy KEllL! Három l-lel :D
'86 Mazda 323 BF Sedan 1.5 GLX
'02 Mazda MX-5 NB-FL 1.6 Magic
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016.09.17. 09:00

:lol:
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
domi007
Aktív fóruméletet élő
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2016.07.29. 00:26
Jármű gyártási éve: 1983
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Celica

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2016.09.17. 21:37

Na :)
Olvastam már facebookon a hírt, rohantam is mindenhova, hátha találok róla infót :D és tádááám :D nagy gratuláció, a létező legjobb helyre került az autó, és fantasztikus kincs!

Tessék egy videó hozzá (bár biztosan láttad már :D)

https://www.youtube.com/watch?v=IOEwoqAVA9A
Moderátor a "Közösség", az "Összes gyártó, Egyéb beszélgetések", és a "Toyota, Lexus" Kategóriákban.
Japtimers Vezetőség tagja


1983 Toyota Celica (AA63) -
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.03.15. 10:27

Csupán egy szimpla autóvásárlás jó magyar módra... :)

Kedd este 21:20 környéke, felkerül a netre a napokban oly sokat emlegetett ominózus 3 ajtós, HONDA STARLET hátCSOkerekes autó.
Szolnok, kép nélkül, 1981, sanszos, hogy KP60/61-ról van szó.
A felrakás után pár perccel szemfüles Turan6 küldi Koszorusk-nak és nekem, hisz mindkettőnknek van ilyen.

Szerda reggel 6 és 7 óra közt anekdotázunk a míves hirdetésen, majd felhívom Kornélt nem-e vesszük komolyan. Az eredeti terv, hogy megvesszük közösen és jó lesz alkatrészbázisnak a versenyautókhoz. Szinte állapottól függetlenül jó lehet, hisz nagyon olcsó. Ő is gondolt rá, csak nincs ideje elmenni érte. Felajánlom, hogy intézem, de jelzem, hogy már biztos elkelt, hisz nagyon nagy a keletje manapság ezeknek. Ráadásul 3 ajtós is.
Eszünkbe jut, hogy Kornél pont aznap jön Pestre a Supra OT rendszámáért a központi okmányirodájába.
Ha lehet mégis menjünk ma együtt, jó bandázás, Japtimerses dolgokat is kell beszélni, hasznosan töltjük az időt.

Felhívom az eladót fél 8 környékén. Megvan még, nem érdeklődött más érte komolyan.
Kaszni 1-2 helyen rozsdás, de nincs elhanyagolva, mert korábban foglalkoztak vele. Fényezés nem túl szép, át kellene fújni. (nekünk mindegy, alkatrésznek kell). Rákérdezek, hogy még kerek vagy kocka lámpás-e, mivel legtöbbször fiatalabb évjárat kerül a téves forgalmi adatok miatt a hirdetésekbe. Kerek lámpás, hátcsokerekes :) (ezek szerint a ritkább bugeye).

- Nekem innentől nincs nagyon alkatrész, ami most kellene a kocsimhoz (sárvédő kellett volna nagyon), de gondoltam segítek továbbra is, meg úgyis kisegítjük egymást Kornéllal, ha kell valami nem várt alkatrész a jövőben...

Rendben, mennénk érte, készpénz, nem kívánunk alkudni, nem húzzuk az idejét, adásvételivel hivatalosan hoznánk el. Szuper, tetszik neki, akkor a mienk, csak menjünk inkább holnap, mert ő Szegeden dolgozik és este 7-re érne haza.
Ma lesz Budapesten a veszprémi barátom, akivel közösen vennénk, így nem gond, ha csak este 9-kor is tud fogadni. (muszáj elsőnek lenni, eladják másnak).
Okok, neki tetszik a dolog, akkor mienk az autó és hívjam délután 4-kor amiatt, hogy mikor ér pontosan haza.
Rendben, még megkérem,hogy mentse el a számom és még egyszer megemlítem, hogy nekünk tutira kell.

Milyen szép is lenne... Hívom Kornélt, mondom mi van, már akkor mosolygunk, hogy ez nem fog ilyen könnyen menni, biztos lesz valami csavar.
Pszichológia folytatódik. 8 órakor még írok egyet az eladóra (tutira meglegyen a számom neki és érezze a szava súlyát), hogy akkor mi mennénk, itt a számom, a megbeszéltek szerint 4-kor hívom, béreltünk trélert, minden kész az indulásra.

Reggel 9-kor ír rám egyik Toyotás cimborám, hogy "Matyi, ha minden igaz, ma lesz egy hátsókerekes Starletem".
Válaszolom neki, hogy aligha, mert ma megyünk érte trélerrel, feltéve, ha te is a Szolnokiról beszélsz. :)
- Most ez komoly? Tényleg mentek érte?
- Persze. Le van beszélve, mondta, hogy több vevővel nem is tárgyal, nekünk ígérte és béreltünk is már trélert.
- De mikor beszéltetek vele?
- Mondom 7 - fél8 fele.
- DE PONTOSAN MIKOR?
- Miért fontos ez? Nézem a telót, össze vannak vonva a hívások és az sms. Kinyitom, 8:05, 7:53...
- Küld egy print screen-t, hogy ő 7:33-kor beszélt vele és elvileg neki is odaígérte.
- Sajnálom! De tulajdonképpen az eladóra legyünk dühösek, hogy ilyen töketlen és elvileg neked is odaígérte. Mi megbeszéltük már a részleteket, az érkezést, béreltünk trélert, megyünk érte ma...

Nagy csend
Felajánlom a cimbimnek, hogy tudok egy sehol nem hirdetett homológ csöves, 3 ajtós, teljesen kilakatolt ugyanilyet. Megvéve hozzá a Koni gátlók, poli szilentek talán még öv és ülés is, sok cserealkatrész. Ha kell neki játszós autó, sokkal jobb alap.
Nagy csend.

Írom Kornélnak, hogy egy cimbora is érdeklődik és elvileg neki is odaígérte.
Beigazolódni látszik az eladóról alkotott előítélet.

Felhívom a Toyotás cimborát 11-kor. (Egyéb családi dolgokban is segítettem neki aznap). Beszélgetünk előbbiről, kérdez a csöves Starletről. Teljesen normális a kommunikáció. Kérdezem, hogy mire gondolt a P6-al (kereskedő, sokszor a profitszerzés miatt vásárol), csak egy kósza gondolat volt, játszósnak (amatőr szlalomokon, FRT-n.. indul egy elsőkerekes Corollával), de igazándiból megnézte az előző szezont, egy valag pénzt vitt el az egész és jött két profi 14 éves gyerek és elvert mindenkit Swiftekkel. Tulajdonképpen el is ment a kedve, eladja a Corollát is.
Magyarul teljesen lemondóan beszélt az egész játszós autó projektről, a Starlet már szóba se jött, meg gondoltam csak mondja, ha tovább érdeklődik, netán ránk ígér stb...

Kornéllal beszélek, mondom mik a fejlemények, abban maradunk, hogy fél-háromnegyed 4 fele érdeklődünk az eladónál (szkeptikusak vagyunk, ki tudja hány emberrel beszélt még azóta) és ha szóban minden ok, akkor felcsatolja a trélert és úgy jön Pestre okmányirodázni, majd megyünk tovább Szolnokra.

Eljön a délutáni időpont. Hívom az eladót. 2 csörgés kinyom.
1-2 perc után hívom a másik számomról, 2 csörgés kinyom. Fasza.. Ez nehéz szülés lesz. Ott a remény hátha csak 4-ig olyat dolgozik, hogy nem tud telefonálni.
Kornéllal folyamatos kontakt. Ő bekockáztatná, hogy felcsatolja látatlanban a trélert, hátha sikerül elérni mégis és minden az adott szava szerint bonyolódik.
Hívom az eladót 4-fél5 semmi. Kinyom. Próbálja Kornél, mint külsős érdeklődő, őt is kinyomja. Már nem túl sok esélyt adok a sztorinak.
Küldöm az eladónak az sms-eket (még kedvesen), hogy tréler már Pesten, bevásárolva az útra, csak a pontos címre és időpontra van szükségünk;
Legyen oly kedves visszaírni, vagy felvenni a telefont, mert a napunkat már a megbeszéltek szerint szabaddá tettük és várunk az indulásra; stb stb...
Folyamatosan el kezdem hívni 6 óra fele. Mindkét számról felváltva. Épp írok egy következő sms-t, erre megcsörget az eladó. Mifene?!
Visszahívom, felveszi. Hát épp Hódmezővásárhelyen vannak, lerobbant a céges trágya, fos Opel, nem tudja mikor érnek haza. Mondom semmi gáz, maximum elmegyünk értetek és felhozunk a trélerrel.
- Vidékiek, tudod milyenek, a saját szarukért vannak oda, inkább megcsinálják. Meg különben is 4 személlyel vagyunk.
- Nem gáz, mi egy 7 személyes Previaval húzzuk a trélert, elférünk.
- Valami szűrő lesz a baj, mindjárt megcsinálják.
Megbeszéljük, hogy 7-kor beszélünk, hogy hátha már látja mikor ér fel.

Közben Kornél (ide írja másik történetben) okmányirodában tépi az idegszálait. OT rendszámot nem adnak ki új biztosítás nélkül. Biztosítást meg nem csinálnak az új rendszám nélkül. Hurrá Magyarország!, ráadásul ezt az apró malőrt még sikerülne átlépni, de kiderül, hogy ELFOGYOTT az OT rendszám, így jöjjön fel másnap megint... :) Kornél boldog, de legalább a remény megmarad közben a Starletre.

Hívom 7-kor a Starlet tulajt. Kinyom, kinyom, felveszi. Még Hódmezőn sz@pnak ezzel a szar Opellel (szitkozódik egy sort, a vidéki emberekről is), engedjük el a mai napot. Érti, hogy nekünk költség a tréler, de ő foglalkozik autószállítással is?!?! és a felesége Édesanyja úgyis itt van a 18. kerületben, ahol ő is élt évekig (kit érdekel?!... :)), mennie kell hozzá, heti 2x jön fel, úgyhogy felcsatolja a saját trélerét és felhozza nekem ingyen.
Háát... szkeptikus vagyok, de úgyse tehetünk mást.

Kornélt hívom, induljon haza, így jártunk.

20 perc múlva csörög a telefonom.
Toyotás cimbi..?
- Szia Matyi, itt vagyok a Starletnél
- ?!?!!?!?!?!??!?
- Átnéztem, mentem vele, nekem nem kell
- De Te hogy kerültél oda? (persze tudtam), mondom az eladóval az imént beszéltem, hogy Hódmezővásárhelyen céges autót berhel :)
- Matyi, térjünk a tárgyra!!
- ... Nyilván felment az agyvizem, de próbáltam a célra koncentrálni.

(Gondoltam így próbálja kicsit enyhíteni a szitut.)
Ha nem kell nekem, akkor mondom milyen állapotú és ha nektek kell felhozom, ha már lent vagyok a trélerrel.
Az autó igazi falusi tuning. Ajtókárpit, motortér (mindenestül), lökhárító, díszléc fehér olajfestékkel lemázolva. Elöl pattog valami a keréknél, hátul búg, motor büdös, kaszni rohad, de szerkezetileg nem vészes stb..
Kérdezgetem, eleje nagyjából rendben és menthető? (Kornél ezt rakná fel a Beams projektre, nekem meg jönne elvileg cserébe kocka lámpás sárvédő).
Kapunk képeket is:

Kép

Kép

Kép

Kép

Édesjóanyám! :lol: :lol: :lol:
Mindegy, nekünk így is jó lehet.
Mondtam a cimbinek kérdezze meg mi az ár vége (nyilván az se érdekel, ha ő rátesz magának), én meg beszélek Kornéllal.
Az igények összetalálkoztak, persze, ha a cimbora megveszi saját névre/kereskedésre, mert mi értelemszerűen nem tudunk 100x kilométerről írni adásvételit.
Működik. Összekapcsolom a cimborát és Kornélt, hogy M5-M0 kereszteződésben találkozzanak és ott átgurítsák egyik trélerről a másikra. Hosszú éjszakájuk lesz, mert már rég elmúlt este 9 óra ilyenkorra.

Innentől működik a dolog.
Éjfél után üzenet Kornéltól, hogy hazaért és még a Japtimers nyakpánt mintadarabja is végre megjött :)

Happy End a vége.
Olcsóbb is lett a kocsi, nem is kellett lemenni érte, alkatrésznek jó lesz, de azért tanulságos.
Az a durva, hogy annyiszor volt hasonló eladókban részem, hogy már csak röhögtem rajta az elejétől kezdve.

Biztonsági játékos volt, pendingelt, minket, hogyha nem vinné el a magasabb ajánlat, akkor mi még a tarsolyba lehessünk. (legalább nem egyszerre hívott oda több vásárlót, hogy licitáljanak. Ilyennel is találkoztam már...)
A cimbora meg azért lehetett volna annyira gerinces, hogy jelzi, ne mennyünk, ne készüljünk a Starletért, mert ő megegyezett az eladóval és felülírt minket. Szépíti a helyzetét, hogy végül azért segített, fényképet küldött és felhozta Pestig.
Csak mellette szomorú, mert már számos üzletet vittem neki teljesen önzetlenül, profit nélkül. De hát ugye van, akinél üzletben tényleg nincs barátság... :)
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Válasz küldése