Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Avatar
Dipshit
Visszajáró
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2018.05.14. 10:52
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Honda
Jármű típusa: Accord
Egyéb típus: Aerodeck

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Dipshit » 2018.12.10. 15:50

Pacsker kérésének eleget téve készítettem egy galériát a tavalyi autós körutazásomról amit az Aerodeckkel abszolváltunk.
Nincs fényképed a rigai autó múzeumról? Netán egy album a túráról? Szívesen végigpörgetném. - ha nem titkos -

Ide a szövegdobozba néhány képet kiemelek galériából a teljesség igénye nélkül. Akit bővebben érdekel a túra pörgesse végig a képeket, igyekeztem képaláírásokkal, illetve a helyszínek megadásával befogadhatóvá tenni a képanyagot.

A két és fél hetes túra az időszűke miatt az első kettő és az utolsó napon inkább a haladásról szólt, és csak mérsékelten a kirándulásról, mivel úgy voltunk vele, hogy közeli helyekre könnyebben eljuthatunk máskor is. Az igazi túra Lutsktól (Ukrajna) Zamoscig (Lengyelország) tartott
Az utazás megszervezésében a Fehérorosz vízum beszerzése volt a leginkább problémás, az Orosz vízum sétagalopp volt ahhoz képest. A két vízum együttes költsége (kb 75 000 Ft/fő) sikeresen ellensúlyozta az ottani mérsékelt (kevesebb mint féláron volt a benzin) üzemanyagárakat, így csak ezért nem feltétlen érdemes ezeket az országokat választani,de szerencsére van miért erre menni amúgy is.

10 országot érintettünk, volt amelyiket többször is.
Odafelé: Románia-Ukrajna-Fehéroroszország-Litvánia-Lettország-Észtország-Finnország-Oroszország
Kép

Kép



Visszafelé Oroszországból nem engedtek át minket Fehéroroszországba (Csak FÁK ország állampolgárai léphetnek át a közös határukon) így végül Lettország felé léptünk be oda, ahonnan Lengyelország felé utaztunk tovább.
Kép

Kép

Az érintett országok közül, Ukrajnát az igencsak változatos útviszonyai miatt csak gondos útvonaltervezéssel, illetve az alsóbbrendű utak mellőzésével ajánlom (vagy ne sajnáld a járműved), az összes többi országban viszont messze jobb útviszonyok uralkodnak mint itthon (Oroszország nyugati felén is lehetnek meglepetések, de egyáltalán nem rosszabb a helyzet, mint Kelet-Magyarországon).

A Balti országokat és Fehéroroszországot melegen ajánlom (ez utóbbi hatalmas pozitív csalódás volt mindannyiunk számára!, nem is értjük miért járnak oda olyan kevesen itthonról kirándulni, amikor egyáltalán nincs messze, és egy izgalmas és rendezett ország, mérsékelt árakkal) , ugyan se hegyek, se hágók nem jellemzőek mégis viszonylag élvezetes vezetést tesznek lehetővé. A szállások felét sátorban erdőszéleken, tópartokon, egy éjszakát a Helsinkibe tartó kompon, a többit pedig zömmel útközben foglalt olcsó szállásokon töltöttük. Fehéroroszországban a migrációs kártyát nagyon komolyan veszik, így legalább minden második éjszaka érdemes regisztrált szálláshelyen aludni, ahol azt kitöltik nekünk.



Na és akkor néhány kép:

Rigai motormúzeum.Világháború előtti és a szovjet járműgyártásban vannak igazán a szeren, de nagyon jó minőségben, interaktív módon mutatják be a járműtörténetet. Bő fél napos program.
Kép

Kép

Kép

Japán autók sajnos nem voltak

Miri várkastély, Fehéroroszország
Kép

Hangulatos murvás út Lettországból
Kép

Út menti halárus Észtországban
Kép

Útszéli tank Oroszországból
Kép

Egy Európában nem forgalmazott Toyota Probox a Katalin-palota mellett fotózva
Kép
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.12.11. 13:00

Köszönöm szépen, hogy megosztottad velünk!
Örömmel lapozgattam a képeket :)

Egy ilyen túra után nem csoda, ha a Japtimer még jobban az ember szívéhez nő. :oops:
Nekem eddig a "pirossal" Szerb, Bosznia, Horvát, Olasz, Szlovén, Olasz, Német, Szlovákia és Ausztria volt meg eddig (projektben olvasható). Valahogy ezzel az autóval a Keleti régió kimaradt, de remélem ami késik nem múlik. :)
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.12.12. 12:09

Ez sor8, vagy V16 volt?

Kép

Egyébként azokon a rettenetes ukrán utakon nem kaptál defektet, sőt nem vágta haza a felnit?


Ez egy szuper kép!

Kép
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Dipshit
Visszajáró
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2018.05.14. 10:52
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Honda
Jármű típusa: Accord
Egyéb típus: Aerodeck

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Dipshit » 2018.12.12. 15:47

V16, és volt kiépítve hozzá egy komoly hangrendszer is ami kvázi élethűen visszaadta a hangját.
Auto Union V16 typ C/D
Itt van róla videó is

Én is csodálkoztam hogy defekt nélkül megúsztuk a túrát. Felnisérülés se lett, dísztárcsa se tört el, és talán a gumi se lett szálszakadt (nem púposodik az oldala vészesen sehol), a futóműben pedig azóta se kellett cserélni semmit, pedig azóta voltam vele futóművesnél és műszaki vizsgán is, előtte pedig rendesen átrángattunk mindent az alján. Egyébként örülök neki, mert vicces lett volna gumit keresni útközben úgy, hogy csak egy mankókereket tudtam volna feltenni (az is 30 éves).

A "nagy kár" ami keletkezett a kocsin az az, hogy a sok murvás tempózás leverte a küszöb aljáról a fényezést, meg a rücsit is. Még jó hogy nem fényezés után voltunk.
Avatar
Pacsker
Site Admin
Hozzászólások: 3168
Csatlakozott: 2016.03.08. 20:21
Jármű gyártási éve: 1980
Jármű gyártó: Toyota
Jármű típusa: Corolla

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018.12.12. 19:24

Teljes értékű, leellenőrzött állapotú pótkerék nélkül indultatok útnak? :roll:
Kemény :lol: :lol: :lol:
Adminisztrátor
Japtimers Közösség elnöke és a Vezetőség tagja

Kép '80 Toyota Corolla GT Coupe
Kép '88 Toyota Corolla GT-i Liftback
Kép '82 Toyota Starlet versenyautó - építés alatt
Kép '69 Toyota Corolla Sedan - felújítását várva
Avatar
Dipshit
Visszajáró
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2018.05.14. 10:52
Jármű gyártási éve: 1988
Jármű gyártó: Honda
Jármű típusa: Accord
Egyéb típus: Aerodeck

Re: Sztorik - Jó hangulatú utazások, szerelések, jármű vásárlások...

Hozzászólás Szerző: Dipshit » 2018.12.12. 19:32

Tartja a nyomást, nekem ennyi elég volt :D
Ja, meg volt bent egy defektspray is.
Válasz küldése